PRESTAKUNTZA-PROGRAMA ETA IRAKASLEAK

Ikas-zamaren banaketa

Derrigorrezko ikasgaiak Aukerazko ikasgaiak Master Tesia Guztira
9 ECTS kreditu 33 ECTS kreditu 18 ECTS kreditu 60  ECTS kreditu

ECTS: European Credit Transfer and Accumulation System

Ikasgaiak emateko hizkuntza

Gaztelania gehienetan, ingelesa hautazko batzuetan.

Irakaslegoaren gehiengo zabal batek euskara menderatzen du, eta guztiek ingelesera tekniko idatzia, gutxienez.

Ikasgaiak emateko tokia

Informatika Fakultatea.

Kokapena (mapa): Manuel Lardizabal ibilbidea, 1 - 20018 Donostia

Tel: (34) (9) 43 01 8016

Derrigorrezko ikasgaiak

Ikasgaia ECTS Irakasleak Erakundea e-maila
Ikerketarako metodologia eta teknikak (birtualki) + 3 Basilio Sierra + KZAA-CCIA b.sierra@ehu.eus
Datuen esplorazioa eta analisia + 6 Itziar Irigoien +
Yosu Yurramendi +
KZAA-CCIA
KZAA-CCIA
itziar.irigoien@ehu.eus
yosu.yurramendi@ehu.eus

KZAA-CCIA: EHUko Konputazio Zientziak eta Adimen Artifiziala saila

Aukerazko ikasgaiak

Ikasgaia ECTS Irakasleak Erakundea e-maila
Konputazioa zientzia eta ingeniaritzan: zenbakizko simulazioa (birtualki) + 6 Ander Murua +
Mikel Antoñana +
KZAA-CCIA
Matematika Aplikatua
ander.murua@ehu.eus
mikel.antonana@ehu.eus
Sistema dinamikoen kontrol adimendua + 4.5 Alicia D'Anjou +
Richard Duro
KZAA-CCIA
Univ. Coruña
alicia.danjou@ehu.eus
richard.duro@udc.es
Kriptografia (birtualki) + 4.5 Itziar Baragaña +
Alicia Roca
KZAA-CCIA
Univ. Polit. Valencia
itziar.baragana@ehu.eus
aroca@mat.upv.es
Egitura modularrak sare konplexuetan + 4.5 Blanca Cases +
David Nuñez +
LSI
Matematika Aplikatua
blancarosa.cases@ehu.eus
josedavid.nunez@ehu.eus
Bilaketarako heuristikoak (ingelesez) + 3 José Antonio Lozano + KZAA-CCIA ja.lozano@ehu.eus
Motor grafikoen hastapenak: modelatzea, animazioa eta irudikapen grafikoa (birtualki) + 6 Joseba Makazaga +

 

Mamen Hernández +
KZAA-CCIA
KZAA-CCIA
joseba.makazaga@ehu.eus
mamen.hernandez@ehu.eus
Datu-meatzaritza eta big data analysis: oinarriak, teknologiak eta aplikazioak + 3 Iñaki Inza + KZAA-CCIA inaki.inza@ehu.eus
Hautemate artifiziala + 3 Manuel Graña + KZAA-CCIA manuel.grana@ehu.eus
Irudiaren eta seinalearen prozesamendua (birtualki) + 4.5 Mamen Hernández +
Josune Gallego +
KZAA-CCIA
KZAA-CCIA
mamen.hernandez@ehu.eus
josune gallego@ehu.eus
Errealitate birtuala eta areagotua: 3D elkarrekintza multimodala + 6 Borja Calvo + KZAA-CCIA borja.calvo@ehu.eus
Probabilitate-ereduak eta Bayestar sareak (ingelesez) + 3 Borja Calvo +
Aritz Pérez
KZAA-CCIA
BCAM
borja.calvo@ehu.eus
aperez@bcamath.org
Robotika adimenduna + 6 Elena Lazkano + KZAA-CCIA e.lazkano@ehu.eus
Software matematikoa eta estatistikoa (birtualki) + 3 Yosu Yurramendi + KZAA-CCIA yosu.yurramendi@ehu.eus
Optimizaziorako teknikak (ingelesez) + 3 Roberto Santana + KZAA-CCIA roberto.santana@ehu.eus
Ordenagailu bidezko ikuspena (ingelesez) + 3 Ignacio Arganda-Carreras + Ikerbasque, KZAA-CCIA ignacio.arganda@ehu.eus

LSI: EHUko Lengoaia eta Sistema Informatikoak saila

BCAM: Basque Center for Applied Mathematics