Ikus-entzunezko Komunikazioko, Kazetaritzako, Publizitate eta Harreman Publikoko ikasgaien koordinatzaileak 2017-2018

1. PEPUCO
IKASGAIA SAILA IKASGAIAREN KOORDINATZAILEA
CCCI Ikus-entzunezko Komunikazioa Estefanía Jiménez Iglesias | 946 01 8426 | estefania.jimenez@ehu.eus
Ingurune Ekonomikoaren Analisia Ekonomia A. Josu Alsasua  | josu.alsasua@ehu.eus
Ikus-entzunezko Komunikazioa  
Ikus-entzunezko Hizkuntza Ikus-entzunezko Komunikazioa Ainhoa Fernández de Arroyabe Olaortua | 946 01 5254 | ainhoa.fernandezdearroyabe@ehu.eus
Komunikazioari Aplikatutako Estatistika Soziologia II Unai Martín Roncero | 946 01 2321 | unai.martin@ehu.eus
Gaur Egungo Munduaren Historia Historia Garaikidea Pedro A. Novo López | 946 01 2310 | pedro.novo@ehu.eus
Berrien Idazkera Prentsan Kazetaritza José Mª Pastor González | 946 01 2375 | josemari.pastor@ehu.eus
Ikus-entzunezko Sormen Teknikak Ikus-entzunezko Komunikazioa Amaia Nerekan Umaran | 946 01 2361 | amaia.nerecan@ehu.eus
Informazio Generoak Kazetaritza II Antxoka Agirre Maiora  | 946 01 2315 |

antxoka.agirre@ehu.eus

Komunikazioa eta Publizitatea: Konbentzitzeko Estrategiak Ikus-entzunezko Komunikazioa Irene Garcia Ureta | 946 01 2414 | irene.garcia@ehu.eus
Euskararen Erabilerak Komunikabideetan H/V Filologia Xabier Altzibar Aretxabaleta | 946 01 2423 | josejavier.alcibar@ehu.eus / Agurtzane Elordui | 946 01 2731 | agurtzane.elordui@ehu.eus
2. PEPUCO
  IKASGAIA SAILA IKASGAIAREN KOORDINATZAILEA
PE Kazetaritzaren Teknologia Kazetaritza II Daniel García González | 946 01 2332 | daniel.garcia@ehu.eus
PE Konstituzio Zuzenbidea Konstituzio Zuzenbidea Rafael Lasaga Sanz  | 946 01 5239 | rafael.lasaga@ehu.eus
PE Berrien Idazkera Irratian Kazetaritza II Irati Agirreazkuenaga Onaindia s | 946 01 5330 | irati.agirreazkuenaga@ehu.eus
PE Komunikazio Teoriak Kazetaritza José Luis Argiñano Herrarte  | 946 01 5212 | joseluis.arguinano@ehu.eus
PE Berrien Idazkera Telebistan Kazetaritza María González Gorosarri  | 946 01 2369 | maria.gonzalezgorosarri@ehu.eus
PE Gizarte Komunikazioaren Historia Orokorra Historia Garaikidea Aintzane Rincón Diez  | 946 01 8035 | aintzane.rincon@ehu.eus
PEPUCO Nazioarteko Harremanak RR.II. Leire Moure Peñín | 946 01 3584 | leire.moure@ehu.eus
PEPUCO Dokumentazio Iturrien Kudeaketa Kazetaritza Milagros Ronco López l | 946 01 2372 , 946 01 7943 | milagros.ronco@ehu.eus
PEPUCO Informazioaren Zuzenbidea Administrazio Zuzenbidea Iñigo Lazkano Brotons | 946 01 5267 | inaki.lazkano@ehu.eus
PEPUCO Ziberkazetaritzako Idazkera Kazetaritza II Koldobika Meso Ayerdi | 946 01 5187 | koldo.meso@ehu.eus
PU Sormena Ikus-entzunezko Komunikazioa Koldo Atxaga | 946 01 5185 | koldo.atxaga@ehu.eus
PU Publizitatearen Historia Ikus-entzunezko Komunikazioa Ainara Miguel Saez de Urabain | 946 01 8422 | ainara.miguel@ehu.eus
PU Publizitate eta Harreman Publikoetako Sistemak eta Prozesuak Ikus-entzunezko Komunikazioa Joseba Etxebarria Gangoiti | 946 01 2411 | joseba.etxebarria@ehu.eus
PU Marketina: Kontzeptuak, Estrategiak eta Teknikak Ikus-entzunezko Komunikazioa Juan Carlos Miguel de Bustos | 946 01 5229 | jc.miguel@ehu.eus
PUCO Pentsamendu Politikoaren Historia Konstituzio Zuzenbidea Iñaki Iriarte López | 946 01 5175 | inaki.iriarte@ehu.eus
PUCO

Komunikazioko Ikerketa Metodoak

Soziologia Beatriz Otero Gutiérrez  | 946 01 3052 , 946 01 8048 | beatriz.otero@ehu.eus
CO Komunikazio Sistemaren Egitura Ikus-entzunezko Komunikazioa   Miguel Angel Casado del Río | 946 01 2348 | miguelangel.casado@ehu.eus
CO Ikus-entzunezko Narratiba Ikus-entzunezko Komunikazioa Ainhoa Fernández de Arroyabe Olaortua  | 946 01 5254 | ainhoa.fernandezdearroyabe@ehu.eus
CO Ikus-entzunezko Sormen Prozesuak Ikus-entzunezko Komunikazioa Marian González Abrisketa | 946 01 5260 | marian.gonzalez-abrisketa@ehu.eus
CO Komunikazioaren Teoriak Ikus-entzunezko Komunikazioa Katixa Agirre Miguelez | 946 01 2412 | katixa.agirre@ehu.eus
3. PEPUCO
  IKASGAIA SAILA IKASGAIAREN KOORDINATZAILEA
PE Fotokazetaritza Kazetaritza Joseba Martín Matos  | 946 01 3012 |

joseantonio.martin@ehu.eus

PE Interpretazio Generoak Kazetaritza Natividad Abril Vargas  | 946 01 2371 | n.abril@ehu.eus
PE Kazetaritza Diseinuaren Oinarriak Kazetaritza II José Mª Legarda Uriarte  | 946 01 5266 | josemaria.legarda@ehu.eus
PE Multimedia Edizioa eta Produkzioa Kazetaritza Ana Mendieta Bartolomé  | 946 01 2376 |

anamaria.mendieta@ehu.eus

PE Informazio Lokuzioa Kazetaritza II Terese Mendiguren Galdospín | 946 01 2328 | terese.mendiguren@ehu.eus
PE Erreporterismoa Kazetaritza II Iñigo Marauri Castillo  | 946 01 8412 inigo.marauri@ehu.eus  l
PE opt Infografia Kazetaritza II Aingeru Genaut Arratibel | 946 01 5271 | aingeru.genaut@ehu.eus
PE opt Hedabideen Ereduak Kazetaritza II Imanol Murua Uria | 946 01 2314| imanol.murua@ehu.eus
PE opt Interneteko Gizarte Kazetaritza Parte-hartzailea Kazetaritza María Ganzabal Learreta  | 946 01 5197 | maria.ganzabal@ehu.eus
PE opt Kazetaritzaren Historia Kazetaritza Iñaki Zabaleta | 946 01 2370 | inaki.zabaleta@ehu.eus
PEPU opt Komunikazioaren Kudeaketa Nazioarteko Erakundeetan RR.II. Leire Moure Peñín | 946 01 3584 | leire.moure@ehu.eus
PEPU opt Bozeramaileen Prestakuntza Kazetaritza Udane Goikoetxea Bilbao | 946 01 5261 | udane.goikoetxea@ehu.eus
PEPU opt Harreman Publikoen Teknikak Administrazio Zuzenbidea Sandra Usin Enales | 946 01 5255 | sandra.usin@ehu.eus
PEPUCO opt Euskeraren arauak eta erabilerak Euskal Hizkuntza eta Komunikazioa Xabier Altzibar Arechabaleta | 946 01 2423 | josejavier.alcibar@ehu.eus
PU Diseinu Grafikoa Ikus-entzunezko Komunikazioa Iñaki Zaldunbide Amezaga | 946 01 5201 | ignacio.zaldumbide@ehu.eus
PU Hedabideen Plangintza I Ikus-entzunezko Komunikazioa Asier Izurieta Otazua | 946 01 8423 | asier.izurieta@ehu.eus
PU Harreman Publikoen Teoria Ikus-entzunezko Komunikazioa Sandra Usin Enales | 946 01 5255 | sandra.usin@ehu.eus
PU Merkatuen Ikerketa Ikus-entzunezko Komunikazioa José Luis León Saez de Ybarra | 946 01 2402 | joseluis.leon@ehu.eus
PU Hedabideen Plangintza II Ikus-entzunezko Komunikazioa Asier Izurieta Otazua | 946 01 8423 | asier.izurieta@ehu.eus
PU opt Sormena II Ikus-entzunezko Komunikazioa Asier Arrieta Elorza | 946 01 5250 | asier.arrieta@ehu.eus
PU opt Diseinu Grafiko Aplikatua Ikus-entzunezko Komunikazioa Iñaki Zaldunbide Amezaga | 946 01 5201 | ignacio.zaldumbide@ehu.eus
PU opt Ikus-Entzunezko Narratiba Ikus-entzunezko Komunikazioa Iñigo Marzabal Albaina | 946 01 5257 | inigo.marzabal@ehu.eus
PU opt Komunikazioa, Generoa eta Masa Kultura Mundu Garaikidean Historia Garaikidea José Javier Díaz Freire | 946 01 5159 | josejavier.diazfreire@ehu.eus
CO Ikusizko Formen Analisia Ikus-entzunezko Komunikazioa Imanol Zumalde Arregi | 946 01 5248 | imanol.zumalde@ehu.eus
CO Gidoigintza I: Fikzioa Ikus-entzunezko Komunikazioa Nekane Zubiaur Gorozica | 946 01 3327| nekaneerritte.zubiaur@ehu.eus
CO Errealizazioa I Ikus-entzunezko Komunikazioa Beatriz Narbaiza Amillategi | 946 01 2413 | bea.narbaiza@ehu.eus
CO Gidoia II: Ez-fikziozko Programak Ikus-entzunezko Komunikazioa Iratxe Fresneda Delgado | 946 01 3328 | iratxe.fresneda@ehu.eus
CO Errealizazioa II Ikus-entzunezko Komunikazioa

Aintzane Pagadigorria Ruiz 

| 946 01 5251 |

aintzane.pagadigorria@ehu.eus

CO opt Diskurtso Dokumentalaren Formak Ikus-entzunezko Komunikazioa Aida Vallejo Vallejo | 946 01 5258 |  aida.vallejo@ehu.eus
CO opt Zuzendaritza Artistikoa Ikus-entzunezko Komunikazioa Leire Ituarte Pérez | 946 01 2410 | leire.ituarte@ehu.eu
CO opt Estetika Korronte Garaikideak Ikus-entzunezko Komunikazioa Gabriel Villota Toyos  | 946 01 5230 | gabriel.villota@ehu.eus
CO opt Dokumentalen Errealizaziorako Tailerra Ikus-entzunezko Komunikazioa Aída Vallejo Vallejo  | 946 01 5247 | aida.vallejo@ehu.eus
CO opt Pertsona Arteko eta Taldeko Komunikazioa Ikus-entzunezko Komunikazioa Itxaso Fernández Astobiza  | 946 01 3326 | itxaso.fernandez@ehu.eus
CO opt Programazio Estrategiak Ikus-entzunezko Komunikazioa Edorta Arana Arrieta | 946 01 5246 | edorta.arana@ehu.eus
4. PEPUCO
  IKASGAIA SAILA IKASGAIAREN KOORDINATZAILEA
PEPUCO opt Komunikazioa Euskaraz: Hedabideetarako Hizkuntza Estrategiak Euskal Hizkuntza eta Komunikazioa Agurtzane Elorduy | 946 01 2731 | agurtzane.elordui@ehu.eus
PE Deontologia eta Hedabideak Kazetaritza Begoña Zalbidea Bengoa  | 946 01 5747 | bego.zalbidea@ehu.eus
PE Informazio Enpresa Kazetaritza II Miren Rodríguez González | 946 01 8153 | mariadelmar.rodriguez@ehu.eus
PE Iritzi Generoak Kazetaritza II Iñaki Lazkano Arrillaga | 946 01 5267 | inaki.lazkano@ehu.eus
PE Kazetaritza Espezializatua Kazetaritza Guillermo Gurrutxaga Rekondo  | 946 01 5144 | guillermo.gurrutxaga@ehu.eus
PE opt Prentsa Edizioa Kazetaritza II Mª José Cantalapiedra González | 946 01 2300 | mariajose.cantalapiedra@ehu.eus
  Idatzizko Adierazpena Komunikabideetan Euskal Hizkuntza eta Komunikazioa Iratxe Retolaza Gutierrez | 946 01 5189 | iratxe.retolaza@ehu.eus
PE opt Expresión Escrita en los Medios de Comunicación H/V Filologia Mª Victoria Valle Chausson  |946 01 8067 | mariavictoria.valle@ehu.eus
PE opt Espainiaren eta Euskal Herriaren Historia Garaikidea Historia Garaikidea  Fernando Martínez Rueda | 945 01 4418, 946 01 5152 | fernando.martinez@ehu.eus
PE opt Pentsamendu Politikoaren Historia Konstituzio Zuzenbidea Iñaki Iriarte López | 946 01 5175 | inaki.iriarte@ehu.eus
PE opt Tokiko Hedabideak: Informazio Produktua Sortzea Kazetaritza Alazne Aiestaran Yarza  | 946 01 3468 | alazne.aiestaran@ehu.eus
PEPU opt Komunikazio Publikoaren Zuzendaritza Ikus-entzunezko Komunikazioa Angeriñe Elorriaga Illera  | 946 01 2404 | angerine.elorriaga@ehu.eus
PEPU opt Komunikazio Bulegoak Kazetaritza II Leire Iturregi Mardaras  | 946 01 5203 | leire.iturregui@ehu.eus
PU Komunikazio Estrategikoa eta Operazionala Ikus-entzunezko Komunikazioa Joseba Etxebarria Gangoiti | 946 01 2411 | joseba.etxebarria@ehu.eus
PU Publizitatearen Zuzenbidea Enpresa Zuzenbidea Nerea Irakulis Arregui | 946 01 2324 | nerea.iraculis@ehu.eus
PU Publizitatearen Eraginkortasuna Ikus-entzunezko Komunikazioa Angeriñe Elorriaga Illera | 946 01 2404 | angerine.elorriaga@ehu.eus
PU Marketin Estrategikoa eta Interaktiboa Ikus-entzunezko Komunikazioa Sergio Monge Benito | 946 01 8425 |  sergio.monge@ehu.eus
PU Kontsumoaren Psikosoziologia eta Marketina Ikus-entzunezko Komunikazioa Elena Olabarri Fernández | 946 01 2405 | mariaelena.olabarri@ehu.eus
PU opt Arte Zuzendaritza Ikus-entzunezko Komunikazioa Ainara Miguel Saez de Urabain | 946 01 8422 | ainara.miguel@ehu.eus
PU opt Publizitatearen Etika Ikus-entzunezko Komunikazioa Itxaso Fernández Astobiza | 946 01 3326 | itxaso.fernandez@ehu.eus
PU opt Kultura Marketina Ikus-entzunezko Komunikazioa Angeriñe Elorriaga Illera  | 946 01 2404 | angerine.elorriaga@ehu.eus
PU opt Publizitateko Multimedia Errealizazioa Ikus-entzunezko Komunikazioa Jon Murelaga Ibarra | 946 01 2366 | jon.murelaga@ehu.eus
PU opt/PO Globalizazioa eta Munduko Sistema Ekonomikoa Ekonomia Aplikatua I Idoye Zabala Errazti | 946 01 8066 | idoye.zabala@ehu.eus
CO Ekoizpenaren Kudeaketa Ikus-entzunezko Komunikazioa Beatriz Narbaiza Amillategi  | 946 01 2413 | bea.narbaiza@ehu.eus
CO Zinema Klasikoaren Historia Ikus-entzunezko Komunikazioa Iñigo Marzabal Albaina | 946 01 2407 | inigo.marzabal@ehu.eus
CO Zinema Modernoaren eta Garaikidearen Historia Ikus-entzunezko Komunikazioa Imanol Zumalde Arregui | 946 01 5248 | imanol.zumalde@ehu.eus
CO Irrati Ekoizpena eta Errealizazioa Ikus-entzunezko Komunikazioa Jon Murelaga Ibarra  | 946 01 2366 | jon.murelaga@ehu.eus
CO Komunikazioaren Egungo Joerak Ikus-entzunezko Komunikazioa Andoni Iturbe Tolosa  | 946 01 2409 | andoni.iturbe@ehu.eus
CO opt Zinema Espainiarra: Zinema Nazionalak, Nortasunak eta Erbesteak Ikus-entzunezko Komunikazioa Carmen Arocena Badillos | 946 01 2408 | carmen.arocena@ehu.eus
CO opt Diseinu Grafikoa eta Multimedia Inguruneak Ikus-entzunezko Komunikazioa Estibaliz Alonso Ruiz de Erenchun  | 946 01 2572 | estibaliz.alonso@ehu.eus
CO opt Irudia, Generoa eta Nortasuna Ikus-entzunezko Komunikazioa Iratxe Fresneda Delgado | 946 01 3328 | iratxe.fresneda@ehu.eus
CO opt Ikus-entzunezko Diskurtsoak eta beren Dimentsio Mitikoa Ikus-entzunezko Komunikazioa Flora Marín Murillo | 946 01 2417 | flora.marin@ehu.eus
CO opt Audio Postprodukzioa Ikus-entzunezko Komunikazioa Iñaki Alonso Jauregui | 946 01 5179 | inaki.alonso@ehu.eus
CO opt Bideosormena eta Bestelako Jarduera Esperimentalak Ikus-entzunezko Komunikazioa Gabriel Villota Toyos | 946 01 5230 | gabriel.villota@ehu.eus