Politika Zientziako eta Politika Publikoko, Soziologiako ikasgaien koordinatzaileak 2017-2018

 1. CPS
IKASGAIA SAILA IKASGAIAREN KOORDINATZAILEA
Politika Zientziako Oinarrizko Kontzeptuak Politika eta Adm. Zientzia Alberto de la Peña Varona | 946 01 8413 | alberto.delapena@ehu.eus
Analisi Soziologikoaren Oinarriak Soziologia II Zesar Martínez García | 946 01 5285 | zesar.martinez@ehu.eus
Analisi Politikoaren Oinarriak Politika eta Adm. Zientzia Igor Ahedo Gurruchaga | 946 01 8421 | igor.ahedo@ehu.eus
XX. Mendeko Historia Politiko eta Soziala Historia Garaikidea Ricardo Miralles Palencia | 946 01 2304 | ricardo.miralles@ehu.eus
Nazioarteko Harremanak RR.II. Leire Moure Peñín | 946 01 3584 | leire.moure@ehu.eus
Konstituzioa eta Globalizazioa Konstituzio Zuzenbidea Gonzalo Maestro Buelga | 946 01 2397 | gonzalo.maestro@ehu.eus
Ekonomia Politikoa Ekonomia Aplikatua María José Martínez Herrero | 946 01 5191 | mjose.martinez@ehu.eus
Gizarte Psikologia Gizarte Psikologia Eduardo Apodaka | 946 01 2347, 946 01 8069 | eduardo.apodaka@ehu.eus
Gizarte Erakunde eta Prozesuak Soziologia eta Gizarte Langintza Imanol Zubero Beascoechea | 94 601 52 33 | imanol.zubero@ehu.eus
Gizarte eta Politika Ikerketarako Sarrera Politika eta Adm. Zientzia José Manuel Mata López | 946 01 2381 | josemanuel.mata@ehu.eus
2. CPS
  IKASGAIA SAILA IKASGAIAREN KOORDINATZAILEA
CPS Datuen Kudeaketa eta Analisi Estatistikoa I Politika eta Adm. Zientzia Carmelo Moreno del Río | 946 01 5131 | carmelo.moreno@ehu.eus
CPS Gizarte Ikerketa Kualitatiboa Soziologia II Begoña Abad Miguelez | 946 01 5284 | begona.abad@ehu.eus
CPS Gizarte Ikerketa Kuantitatiboa Soziologia eta Gizarte Langintza Marian Ispizua Uribarri | 946 01 5232, 946 01 2348 | marian.ispizua@ehu.eus
CPS Komunikazioaren Teoriak Ikus-entzunezko Komunikazioa Katixa Agirre Miguelez | 946 01 2412 | katixa.agirre@ehu.eus
SOC Teoria Soziologikoa I Soziologia eta Gizarte Langintza Elisa Usategui Basozabal | 946 01 2388 | elisa.usategui@ehu.eus
SOC Espainiaren eta Euskal Herriaren XX. Mendeko Historia Historia Garaikidea Eduardo Alonso Olea  | 945 01 8349 eduardo.alonso@ehu.eus
SOC Eguneroko Bizitzaren Soziologia Soziologia II Iñaki Martínez de Albéniz Ezpeleta | 946 01 5149, 943 01 8898 | i.albeniz@ehu.eus
SOC Teoria Soziologikoa II Soziologia II Gabriel Gatti Casal del Rey | 946 01 5132 | g.gatti@ehu.eus
SOC Euskal Herriko Gizarte Egiturak eta Prozesuak Soziologia eta Gizarte Langintza  Gorka Moreno Marquéz | 946 01 2389 | gorka.moreno@ehu.eus
SOC Ikerketako Tailerra Soziologia II Benjamín Tejerina Montaña  | 946 01 2322 | b.tejerina@ehu.eus
POL Konstituzio Zuzenbidea Konstituzio Zuzenbidea Javier Tajadura Tejada | 946 01 5242 javier.tajadura@ehu.eus
POL Pentsamendu Politikoaren Historia Konstituzio Zuzenbidea David Beorlegi Zarranz

david.beorlegui@ehu.eus

POL Ordezkaritza eta Alderdi Politikoak Politika eta Adm. Zientzia Marcos Engelken Jorge | 946 01 5225 | marcos.engelken@ehu.eus
POL Gobernua eta Administrazio Publikoa Politika eta Adm. Zientzia Arantxa Elizondo Lopetegi  | 946 01 5223 | arantxa.elizondo@ehu.eus
POL Portaera Politikoa Politika eta Adm. Zientzia Jule Goikoetxea | 94 601 52 37 | jule.goikoetxea@ehu.eus
POL Teoria Politiko Garaikidea Politika eta Adm. Zientzia Mario Zubiaga Garate | 946 01 5214 | mario.zubiaga@ehu.eus
3. CPS
  IKASGAIA SAILA IKASGAIAREN KOORDINATZAILEA
CPS Datuen Aldagai Anitzeko Analisia Soziologia eta Gizarte Langintza Ana Irene del Valle Loroño | 946 01 5231 | anairene.delvalle@ehu.eus
CPS Proiektuak Diseinatu eta Egitea Soziologia II Cristina Blanco Fernández de Valderrama a | 946 01 2320 | cristina.blanco@ehu.eus
CPS Datuen Kudeaketa eta Analisi Estatistikoa II Soziologia eta Gizarte Langintza Cristina Lavía Martínez | 946 01 2386 |  cristina.lavia@ehu.eus
CPS opt Euskararen arauak eta erabilerak Euskal Hizkuntza eta Komunikazioa Xabier Altzibar Aretzabaleta
SOC Gizarte Ikerketa Kualitatibo Aurreratua Soziologia II Andrés Davila Legeren | 946 01 5143, 945 01 3364 | andres.davila@ehu.eus
SOC Teoria Soziologikoa III Soziologia II Gabriel Gatti Casal de Rey | 946 01 5132 | g.gatti@ehu.eus
SOC Hiri Soziologia Soziologia eta Gizarte Langintza  Iraide Fernández Aragón  | 946 01 3238 , 945 01 4478 | iraide.fernandez@ehu.eus
SOC opt Aniztasuna, Desberdintasuna eta Gizarte Bazterketa Soziologia eta Gizarte Langintza P. Manuel Martínez Monge | 946 01 2385 | pedromanuel.martinez@ehu.eus
SOC opt Soziodemografia Soziologia II Unai Martín Roncero | 946 01 2321 | unai.martin@ehu.eus
SOC opt Kultura, Aisia eta Kontsumoa Soziologia eta Gizarte Langintza Ander Iturriotz Lauzirika | 946 01 2391 | ander.iturriotz@ehu.eus
SOC opt Gizarte Politikak eta Ongizatea Soziologia eta Gizarte Langintza Imanol Zubero Beaskoetxea | 94 601 52 33 | imanol.zubero@ehu.eus
SOC opt Gizartea eta Ingurumena Soziologia II Jose Enrique Antolín Iria | 946 01 5174 | joseenrique.antolin@ehu.eus
SOC opt Erakundeen eta Enpresaren Soziologia Soziologia II José Manuel Fernández Sobrado | 946 01 2323 | josemanuel.fernandez@ehu.eus
SOC opt Hizkuntzaren eta Kulturaren Soziologia Soziologia eta Gizarte Langintza Ander Iturriotz Lauzirika | 946 01 2391 | ander.iturriotz@ehu.eus
SOC opt Familia eta Gizarte Aldaketa Soziologia eta Gizarte Langintza Ana Irene del Valle | 946 01 5231 | anairene.delvalle@ehu.eus
SOC opt Gizarte Partaidetza eta Partaidetza Metodologia Soziologia II Zesar Martínez Garcia | 946 01 5285 | zesar.martinez@ehu.eus
POL Politika Publikoen Analisia Politika eta Adm. Zientzia Rafael Ajangiz Sánchez | 946 01 5226 | rafa.ajangiz@ehu.eus
POL Administrazio Zuzenbidea Administrazio Zuzenbidea Itxaso Sánchez Morales | 946 01 5854 itxaso.sanchez@ehu.eus
POL Espainiako eta Euskadiko Sistema Politikoa Politika eta Adm. Zientzia Ainhoa Novo Arbona | 946 01 5222 | ainhoa.novo@ehu.eus
POL Europako Integrazioa Nazioarteko Harremanak José Luis de Castro Ruano | 946 01 5277 | joseluis.decastro@ehu.eus
POL opt Sektore Publikoaren Ekonomia Ekonomia Aplikatua Helena Franco | 943 01 5805 | helena.franco@ehu.eus
POL opt Analisi Politikoa eta Hauteskunde Prospektiba Politika eta Adm. Zientzia Francisco José Llera Ramo | 946 01 2384 | francisco.llera@ehu.eus
POL opt Komunikazio Politikoa Politika eta Adm. Zientzia Iñaki Barcena Hinojal | 946 01 5215 | inaki.barcena@ehu.eus
POL opt Nazioarteko Antolakuntza Nazioarteko Harremanak Itziar Mujika Chao itziar.mujika@ehu.eus
POL opt Gaur Egungo Nazioarteko Politika Nazioarteko Harremanak Iratxe Perea Ozerin | iratxe.perea@ehu.eus

 

4. CPS
  IKASGAIA SAILA IKASGAIAREN KOORDINATZAILEA
SOC Gizarte Berrikuntza eta Aldaketa Soziologia II Iñaki Martínez de Albeniz Ezpeleta  | 946 01 5149 | i.albeniz@ehu.eus
SOC Ciencia, Tecnología y Gestión del Conocimiento”  Soziologia eta Gizarte Langintza Beatriz Otero Gutiérrez | 946 01 3052 | beatriz.otero@ehu.eus
SOC Ekonomiaren Gizarte Dimentsioak Soziologia II Ignacio Mendiola Gozalo | 946 01 5283 | ignacio.mendiola@ehu.eus
SOC Hezkuntzaren Soziologia Soziologia eta Gizarte Langintza Elisa Usategui Basozabal | 946 01 2388 | elisa.usategui@ehu.eus
SOC Generoaren Soziologia Soziologia eta Gizarte Langintza Mila Amurrio Vélez | 946 01 2393 | mila.amurrio@ehu.eus
SOC Soziologia Politikoa Soziologia eta Gizarte Langintza Ane Larrinaga Rementería | 946 01 2392 | ane.larrinaga@ehu.eus
SOC opt Identitatearen eta Nazionalismoen Soziologia Soziologia II Gabriel Gatti Casal del Rey | 946 01 5132 | g.gatti@ehu.eus
SOC opt Osasunaren Soziologia Soziologia II Amaia Bacigalupe de la Hera | 946 01 5283 | amaia.bacigalupe@ehu.eus
SOC opt Migrazioen Soziologia Soziologia II Cristina Blanco Fdez. de Valderrama | 946 01 2320 | cristina.blanco@ehu.eus
CPS opt Komunikazioa Euskaraz: Gizarte Zientziak Euskal Hizkuntza eta Komunikazioa   Xabier Bilbao López | 946 01 3037 |xabier.bilbao@ehu.eus
POL/PU Globalizazioa eta Munduko Sistema Ekonomikoa Ekonomia Aplikatua I Idoye Zabala Errazti | 946 01 8066 | idoye.zabala@ehu.eus
POL Identitate eta Ideologia Politikoak Politika eta Adm. Zientzia Iñaki Barcena Hinojal | 946 01 5215 | inaki.barcena@ehu.eus
POL Antolakuntza, Kudeaketa eta Erabaki Publikoa Politika eta Adm. Zientzia Jaione Mondragon Ruiz de Lezana | 946 01 5221, 945 01 4275 | jaione.mondragon@ehu.eus
POL Politika Konparatua Politika eta Adm. Zientzia Asier Blas Mendoza | 946 01 5178 | asier.blas@ehu.eus
POL opt Ekintza Politikoa eta Interes Taldeak Politika eta Adm. Zientzia Imanol Tellería Herrera | 945 01 3361, 946 01 8420 | imanol.telleria@ehu.eus
POL opt Gatazken Analisia eta Ebazpena Nazioarteko Harremanak Montserrat Pintado Lobato montserrat.pintado@ehu.eus
POL opt Aldaketa eta Berrikuntza Herri Administrazioetan Politika eta Adm. Zientzia Adela Mesa del Olmo | 946 01 5220 | adela.mesa@ehu.eus
POL opt Aldaketa eta Gatazka Politikoa Politika eta Adm. Zientzia Igor Ahedo Gurrutxaga | 946 01 8421 | igor.ahedo@ehu.eus
POL opt Diplomazia eta Kanpo Politika Nazioarteko Harremanak Igor Filibi López | 946 01 2340 | igor.filibi@ehu.eus
POL opt Euskal Ekonomia Mundu Globalizatuan Ekonomia Aplikatua I Iker Etxano Gandariasbeitia | 946 01 8065 | iker.etxano@ehu.eus
POL opt Eremu Gatazkatsuen eta Ez-arautuen Elkarreragina Euskal Politikan Politika eta Adm. Zientzia Mario Zubiaga Garate | 946 01 5214 | mario.zubiaga@ehu.eus
POL opt Marketin Politikoa Politika eta Adm. Zientzia Andere Ormazabal Gastón  | 946 01 5942 | andere.ormazabal@ehu.eus
POL opt Nazioarteko Gizartearen Arazo Globalak Nazioarteko Harremanak Javier Unzetabarrenetxea Larrabe | 946 01 5690 | javier.uncetabarrenechea@ehu.eus