Graduondoko ikasketak

Sistemen Ingeniaritza eta Automatika Saila honako Ikerketa Master honetaz arduratzen da Kontrol, Automatizazio eta Robotika Masterra.

Datu orokorrak

  • Izena: Kontrol Ingeniaritza, Automatizazioa eta Robotika
  • Arduraduna: Marga Marcos
  • Parte hartzen duten sailak: Ingeniería de Sistemas y Automática
  • Egitura orokorra:
    • Sailaren irakasgaietan eskainitako kredituak : 75
    • Beste sail batzuen irakasgaietan eskainitako kredituak : 12
    • Eskainitako kredituak, guztira: 87
      • Magistralak: 42
      • Ikasgelako praktikak: 11
      • Laborategiko praktikak: 18.6
      • Ordenagailuko praktikak: 15.4
    • Master amaierako lanaren kredituak: 6
    • Ikasleak gainditu beharreko kredituak: 60
  • Ikastegiaren azpiegitura: 20 ikaslerentzako lekua duen ikasgela bat eta kalkulu-zentro bat

Automatizazio- eta Kontrol-Sistemen Blokea (BAC kodea)

Izenburua: Automatizazio-Sistemen Diseinua

  • Kodea: BAC01
  • Kreditu-kopurua: 6 (30 M + 10 PA + 20 PL) Lauhilekoa: 1
  • Irakasleak:
    • Isabel Sarachaga (1) : 6 M + 2 PA +2 PL
    • Arantza Burgos (3): 14 M + 6 PA + 10 PL
    • Darío Orive (1): 5 M + 1 PA + 4 PL
    • Federico Pérez (1): 5 M + 1 PA + 4 PL

Izenburua: Komunikazio Industrialak eta Sistemen Integrazioa

  • Kodea: BAC02
  • Kreditu-kopurua: 6 (30 M + 10 PA + 20 PL) Lauhilekoa: 2
  • Irakasleak:
    • Darío Orive (2): 12 M + 2 PA + 6 PL
    • Federico Pérez (2): 8 M + 4 PA + 8 PL
    • Isidro Calvo (2): 10 M + 4 PA + 6 PL

Izenburua: Denbora Errealeko Sistemen Diseinua

  • Kodea: BAC03
  • Kreditu-kopurua: 6 (30 M + 6 PA + 24 PL) Lauhilekoa: 1
  • Irakasleak:
    • Marga Marcos (1'5): 9 M + 3 PA + 3 PL
    • Eva Portillo (3): 12 M + 3 PA + 15 PL
    • Alfons Crespo (1'5): 9 M + 6 PL

Izenburua: Ereduetan Oinarritutako Diseinua

  • Kodea: BAC04
  • Kreditu-kopurua: 6 (30 M + 12 PA + 18 PL) Lauhilekoa: 2
  • Irakasleak:
    • Marga Marcos (2): 15 M + 5 PA
    • Elisabet Estévez (3): 9 M + 5 PA + 16 PL
    • Isabel Sarachaga (1): 6 M + 2 PA + 2 PL

Izenburua: XML Teknologiak Industria-Automatizazioan

  • Kodea: BAC05
  • Kreditu-kopurua: 3 (15 M + 6 PA + 9 PL) Lauhilekoa: 1
  • Irakasleak:
    • Javier Portillo (1'5): 12 M + 3 PA
    • Elisabet Estévez (1'5): 3 M + 3 PA + 9 PL

Izenburua: Horma-Sistemetarako Diseinu Elektronikoa

  • Kodea: BAC06
  • Kreditu-kopurua: 3 (15 M + 5 PA + 10 PL) Lauhilekoa: 1
  • Irakasleak:
    • José Angel Ezquerra (3): 15 M + 5 PA + 10 PL

Kontrol-Aplikazioen eta Zentzumen-Sistemen Blokea (BAP kodea)

Izenburua: Irudi Digitalen Eskuratze eta Prozesamendua

  • Kodea: BAP01
  • Kreditu-kopurua: 6 (30 M + 10 PA + 20 PL) Lauhilekoa: 1
  • Irakasleak:
    • Pedro Iriondo (2)
    • Ekaitz Zulueta (2)
    • Eloy Irigoyen (1)
    • Karmele Ipiña (1)

Izenburua: Sistema Biomedikoei Aplikatutako Adimen Konputazionala

  • Kodea: BAP02
  • Kreditu-kopurua: 6 (30 M + 10 PA + 8 PL + 12 PO) Lauhilekoa: 2
  • Irakasleak:
    • Eloy Irigoyen (2): 8 M + 2 PA + 4 PL + 6 PO
    • Karmele Ipiña (2): 8 M + 4 PA + 4 PL + 4 PO
    • Pedro Iriondo (1): 8 M + 2 PA
    • Ekaitz Zulueta (1): 6 M + 2 PA + 2 PO

Izenburua: Errealitate Birtuala/Emendatua eta Ingurumen-Adimena

  • Kodea: BAP03
  • Kreditu-kopurua: 3 (16 M + 6 PA + 8 PO)  Lauhilekoa: 1
  • Irakasleak:
    • Xabier Basogain (2): 12 M + 4 PA + 4 PO
    • Karmele Ipiña (1): 4 M + 2 PA + 4 PO

Izenburua: Sistema Robotikoen Kontrola

  • Kodea: BAP04
  • Kreditu-kopurua: 3 (15 M + 10 PA + 5 PL)  Lauhilekoa: 2
  • Irakasleak:
    • Itziar Cabanes (3): 15 M + 10 PA + 5 PL

Izenburua: Energia Berriztagarria Sortzeko Sistemen Kontrola

  • Kodea: BAP05
  • Kreditu-kopurua: 3 (15 M + 5 PA + 10 PL)  Lauhilekoa: 2
  • Irakasleak:
    • Gerardo Tapia (3): 15 M + 5 PA + 10 PL

Izenburua: Kontrol-Sistema Aurreratuen Diseinua, Esperimentaziozko Software- eta Hardware-Tresnen Bidez

  • Kodea: BAP06
  • Kreditu-kopurua: 3 (4 M + 26 PO)    Lauhilekoa: 2
  • Irakasleak:
    • Oscar Barambones (0,75): 1 M + 6.5 PO
    • Aitor Garrido (0,75): 1 M + 6.5 PO
    • Izaskun Garrido (0,75): 1 M + 6.5 PO
    • Javier Maseda (0,75): 1 M + 6.5 PO

Kontrol Aurreratuaren Blokea (BCA kodea)

Izenburua: Sistemen Kontrolari eta Identifikazioari Aplikatutako Teknika Adimendunak

  • Kodea: BCA01
  • Kreditu-kopurua: 6 (30 M + 10 PA + 7 PL + 13 PO)  Lauhilekoa: 1
  • Irakasleak:
    • Fernando Artaza (2): 12 M + 6 PA + 2 PO
    • Vicente Gómez (2): 12 M + 2 PA + 6 PO
    • Eloy Irigoyen (1): 5 M + 2 PA + 3 PO
    • Xabier Basogain (1): 1 M + 7 PL + 2 PO

Izenburua: Moldaerazko Kontrola eta Kontrol Sendoa

  • Kodea: BCA02
  • Kreditu-kopurua: 6 (30 M + 10 PA + 20 PL)  Lauhilekoa: 2
  • Irakasleak:
    • Arantza Tapia (3): 15 M + 5 PA + 10 PL
    • Xabier Ostoloza (3): 15 M + 5 PA + 10 PL

Izenburua: Sistema Konplexuen Kontrol Aurreratua

  • Kodea: BCA03
  • Kreditu-kopurua: 6 (30 M + 30 PO)  Lauhilekoa: 1
  • Irakasleak:
    • Oscar Barambones (1,5): 7.5 M + 7.5 PO
    • Aitor Garrido (1,5): 7.5 M + 7.5 PO
    • Izaskun Garrido (1,5): 7.5 M + 7.5 PO
    • Javier Maseda (1,5): 7.5 M + 7.5 PO

Izenburua: Kontrol Igarlea

  • Kodea: BCA04
  • Kreditu-kopurua: 3 (15 M + 15 PL)  Lauhilekoa: 2
  • Irakasleak:
    • Eduardo Fernández (3): 15 M + 15 PL

Materia Metodologikoen Blokea (BMM kodea)

Izenburua: Ikerketan IKTak Aplikatzea

  • Kodea: BMM01
  • Kreditu-kopurua: 3 (10 M + 20 PO)  Lauhilekoa: 1
  • Irakasleak:
    • Jesús Romo (2): 7 M + 13 PO
    • Javier Portillo (0,5): 1.5 M + 3.5 PO
    • Xavier Basogain (0,5): 1.5 M + 3.5 PO