KIROL EGUNA

UPV/EHUko Arabako Campusa

2021ko Irailaren 30ean, osteguna

HELBURUAK​​​​

  • Kirol jarduera fisikoetan partaidetza sustatzea eta bultzatzea
  • Sedentarismoari aurre egitea

Unibertsitate komunitatera bideratua: UPV/EHUko Ikasleak, IIP, AZL

 UPV/EHU kanpoko pertsonentzat zabalik ere bai (aurrez aurreko izenematea)

  • UPV/EHUk ez du aseguru estaldurarik eskaintzen UPV/EHUko kanpoko pertsonek parte hartzen duten jardueretan
IZENEMATEAK
  • Aldez aurretik ONLINE
  • Plaza libreak badaude, aurrez aurre, jarduera hasi baino 10 minutu lehenago

2 jardueratan parte hartzen duten pertsonak:

  • Kirol materialaren zozketa
  • Janari-txartelak (tortilla pintxoa eta kafea edo freskagarria)

 

JARDUEREN PROGRAMA

Ikusi erantsitako dokumentua Arabako Campuseko jardueren lekuarekin eta zonaldeko jarduera-kolorearekin.


09:00-14:30     KARDIO INDOORRA TXAPELKETA (Bizi, Zinta, Arrauna)

Ordutegia: 9:30-14:30 bitartean 30 minutuko txandak

Lekua: Letren Fakultatea eta Lascaray Ikerketa Zentroaren arteko espazioa (gune gorria)

Euskadiko 2021eko Unibertsitate Txapelketarako sailkatzeko balio duen CAMPUS txapelketa

Modalitateak (gizonezkoa eta emakumezkoa)

  BIZI (ESTATIKOA) ZINTA (ESTATIKOA) ARRAUNA

DISTANTZIA LABURRA

3000 m

1000 m

500 m

DISTANTZIA LUZEA

5000 m

3000 m

1000 m

​​​​​Modalitate batean, bitan (biatloia) edo hirutan (triatloia; half edo full) parte hartzeko aukera

  • Half triatloia: distantzia laburreko edo luzeren batekin konbinatutako 3 proben konbinazioa
  • Full triatloia: distantzia luzeko 3 proben konbinazioa (5000mt bizikleta, 3000mts zinta eta 1000mts arrauna)

ECTS HAUTAZKO KREDITUAK
ECTS kredituak lortzeko jarduera baliagarria. Horretarako, beharrezkoa izango da hiru modalitateetan parte hartzea hau da, triatloi bat (Bizi, Zinta, Arrauna). 0,5 ECTS lortuko dira.

10:00-14:00     VOLEY 4x4

Banakako izen-ematea

Ordutegia: 10:00-11:00/ 11:00-12:00/ 12:00-13:00/ 13:00-14:00

Lekua: Farmazia Fakultatea eta Egibide-Nieves Cano ikastetxearen arteko espazioa (gune berdea)

 

10:00-15:00     GIZA FUTBOLINA 7x7 dibertimendurako

ALDEZ AURRETIK INSKRIBATU GABEKO JARDUERA

Lekua: Hezkuntza eta Kirol Fakultatea (Hezkuntza) eta Ingeniaritza Eskolaren arteko espazioa (gune horia)

 

13:00-14:30     ZUNBA-ARIN

Ordutegia: 13:00-13:30/ 13:30-14:00/ 14:00-14:30

Lekua: Farmazia Fakultatea eta Egibide-Nieves Cano ikastetxearen arteko espazioa (gune urdina)


14:30-16:30     HERRI KIROLAK GINKANA

Banakako izen-ematea

Lekua: Farmazia Fakultatea eta Egibide-Nieves Cano ikastetxearen arteko espazioa (gune berdea eta laranja)
Modalitateak: Lokotxak, Txingak, Ingudea, Trontza, Saku Lasterketa, Lastoa, Sokatira


17:00-18:30     DANTZA PLAZAN

Ordutegia: 17:00-17:45/ 17:45-18:30

Lekua: Hezkuntza eta Kirol Fakultatea (Hezkuntza) eta Ingeniaritza Eskolaren arteko espazioa (gune laranja)