EGUTEGIA ETA ORDUTEGIA

IKUSPEGI OROKORRA

IKASGAIKAKO IKUSPEGIA

 

Ikasgaia ECTS Datak Orduak Irakasleak Lekua
Software matematikoa eta estatistikoa (SME)
3

Iraila: 25-30,
Urria: 1-22

  Yosu Yurramendi Birt.
Datuen esplorazioa eta analisia (EAD) (derrigorrezkoa)
6

Iraila: 30,
Urria: 1-3, 7-10, 14-17

*15:00-19:15 Itziar Irigoien,
Yosu Yurramendi
E.7
Optimizaziorako teknikak (TO), ingeleseraz
3
Urria: 21-24, 28-31,
Azaroa: 4-7
15:00-17:00 Roberto Santana E.7
Probabilitate-eredutzea eta Bayestar sareak (RB), ingeleseraz
3
Urria: 21-24, 28-31,
Azaroa: 5-8, 12-15, 19-22
17:15-19:15 Borja Calvo,
Aritz Perez (BCAM)
E.7
Bilaketarako heuristikoak (HB), ingeleseraz
3
Azaroa: 11-14, 18-21, 25-28 15:00-17:00 José Antonio Lozano E.7
Datu-meatzaritza eta Big Data Analysis (MD)
3
Azaroa: 11-14, 18-21, 25-28 17:15-19:15 Iñaki Inza E.7
Kriptografia (CR)
4.5
Azaroa: 6-30,
Abendua: 1-17
  Itziar Baragaña,
Alicia Roca (Univ.Polit.Valencia)
Birt.
Ordenagailu bidezko ikuspena (VC), ingeleseraz
3
Abendua: 2-5, 9-12, 16-19 15:17:00 Ignacio Arganda-Carreras E.7
Hautemate artifiziala (PA)
3
Abendua: 2-5, 9-12, 16-19 17:15-19:15 Manuel Graña E.7
Ikerketarako metodologia eta teknikak (MTI) (derrigorrezkoa)
3
Urtarrila: 8-31,
Otsaila: 1-4
  Basilio Sierrra Birt.
Egitura modularrak sare konplexuetan (EMRC)
4.5
Urtarrila: 7-9, 13-16, 21-23, 27-30,
Otsaila: 3-6
15:00-17:00 Blanca Cases,
David Nuñez
E.7
Sistema dinamikoen kontrol adimendua (CISD)
4.5
Urtarrila: 7-9, 13-16, 21-23, 27-30,
Otsaila: 3-6

17:15-19:15

Alicia d'Anjou,
Richard Duro (Univ. Coruña)
E.7
Irudiaren eta seinalearen prozesamendua (PRIS)
4.5
Otsaila: 5,29
Martxoa: 1-17
  M. Carmen Hernández,
Josune Gallego
Birt.
Errealitatea birtuala eta areagotua (RVA)
6
Otsaila: 17-20, 24-27,
Martxoa: 2-5, 9-12, 16-19, 23-26
15:00-17:00 Borja Calvo 0.6
Robotika adimendua (RI)
6
Otsaila: 17-20, 24-27,
Martxoa: 2-5, 9-12, 16-19, 23-26

17:15-19:15

Elena Lazkano Rob.
Konputazioa zientzia eta ingeniaritzan: zenbakizko simulazioa (CCI:SN)
6
Martxoa:18-31
Apirila: 1-5, 13-30
Maiatza: 1-19
  Ander Murua, Mikel Antoñana Birt.
Motor grafikoen hastapenak (IMG)
6
Maiatza: 20-31
Ekaina: 1-30
Uztaila: 1-14
  Joseba Makazaga,
Aitor Soroa
Birt.