Prestakuntza-programa eta Irakasleak

Ikas-zamaren banaketa

Derrigorrezko ikasgaiak Aukerazko ikasgaiak Master Tesia Guztira
9 ECTS 33 ECTS 18 ECTS 60  ECTS 

ECTS: European Credit Transfer and Accumulation System

Ikasgaiak emateko hizkuntza

Gaztelania gehienetan, ingelesa hautazko batzuetan.

Irakaslegoaren gehiengo zabal batek euskara menderatzen du, eta guztiek ingelesera tekniko idatzia, gutxienez.

Ikasgaiak emateko tokia

Informatika Fakultatea. Irakasgai batzuk birtualki (Bi, beheko taulan) emango dira, EHUko plataforma erabiliz. Horrez gain, egungo egoeara dela eta, litekeena da presentzialak diren irakasgaiak (Pr, beheko taulan) era semipresentzialean ematea.

Kokapena (mapa): Manuel Lardizabal ibilbidea, 1 - 20018 Donostia

Tel: (34) (9) 43 01 8016

 

+ ikurrak adierazten du ikasgaiaren 'irakaskuntz-gida' osoa edo irakasleari buruzko informazioa.

Derrigorrezko ikasgaiak

 

Ikasgaia ECTS Mota Hz. Irakasleak Erakundea Posta elektronikoa
Ikerketarako metodologia eta teknikak + 3 Bi ES Basilio Sierra + KZAA

b.sierra@ehu.eus

Datuen esplorazioa eta analisia + 6 Pr ES

Itziar Irigoien +
Yosu Yurramendi +

Usue Mori +

KZAA

KZAA

KZAA

itziar.irigoyen@ehu.eus

yosu.yurramendi@ehu.eus

usue.mori@ehu.eus

KZAA: EHUko Konputazio Zientziak eta Adimen Artifiziala saila

Aukerazko ikasgaiak

 

Ikasgaia ECTS  Mota Hz.  Irakasleak  Erakundea Posta elektronikoa
Konputazioa zientzia eta ingeniaritzan: zenbakizko simulazioa + 6 Pr ES Ander Murua + KZAA

ander.murua@ehu.eus

Kriptografia + 4.5 Bi ES

Itziar Baragaña +

Ana Zelaia +

Alicia Roca

KZAA

KZAA

UPV

itziar.baragana@ehu.eus

ana.zelaia@ehu.eus

aroca@mat.upv.es

Egitura modularrak sare konplexuetan + 4.5 Bi ES David Nuñez + MA

josedavid.nunez@ehu.eus

Bilaketarako heuristikoak + 3 Pr EN

José Antonio Lozano +

Josu Ceberio +

KZAA

KZAA

ja.lozano@ehu.eus

josu.ceberio@ehu.eus

Motor grafikoen hastapenak: modelatzea, animazioa eta irudikapen grafikoa + 6 Bi ES Joseba Makazaga +

 

Mamen Hernández +

KZAA

KZAA

joseba.makazaga@ehu.eus
mamen.hernandez@ehu.eus
Datu-meatzaritza eta big data analysis: oinarriak, teknologiak eta aplikazioak + 3 Pr ES Iñaki Inza + KZAA inaki.inza@ehu.eus
Irudiaren eta seinalearen prozesamendua + 4.5 Pr ES Mamen Hernández +
Josune Gallego +

KZAA

KZAA

mamen.hernandez@ehu.eus
josune gallego@ehu.eus
Errealitate birtuala eta areagotua: 3D elkarrekintza multimodala + 6 Pr ES Borja Calvo + KZAA

borja.calvo@ehu.eus

Probabilitate-ereduak eta Bayestar sareak + 3 Pr EN Borja Calvo +
Aritz Pérez

KZAA

BCAM

borja.calvo@ehu.eus
aperez@bcamath.org
Robotika adimenduna + 6 Pr ES

Elena Lazkano +

Igor Rodríguez +

KZAA

e.lazkano@ehu.eus

igor.rodriguez@ehu.eus

Software matematikoa eta estatistikoa + 3 Bi ES Yosu Yurramendi + KZAA yosu.yurramendi@ehu.eus
Optimizaziorako teknikak + 3 Pr EN Roberto Santana + KZAA roberto.santana@ehu.eus
Ordenagailu bidezko ikuspena + 3 Pr EN

Ignacio Arganda-Carreras +

Gorka Azkune +

KZAA

ignacio.arganda@ehu.eus

gorka.azcune@ehu.eus

KZAA: EHUko Konputazio Zientziak eta Adimen Artifiziala saila

MA: EHUko Matematika Aplikatua saila

LSI: EHUko Lengoaia eta Sistema Informatikoak saila

BCAM: Basque Center for Applied Mathematics

UPV: Universidad Politécnica de Valencia