PRESTAKUNTZA-PROGRAMA ETA IRAKASLEAK

Eskainitako prestakuntza-programa presentzialaren bertsio murriztu bat da. Ez dago aukerazko ikasgairik, eta titulua lortzeko beharrezkoak diren 60 kreditu eskaintzen dira doi-doi.

Ikas-zamaren banaketa

Ikasgaiak Master Tesia Guztira
42 ECTS kreditu 18 ECTS kreditu 60  ECTS kreditu

ECTS: European Credit Transfer and Accumulation System

Ikasgaiak emateko hizkuntza

Gaztelania.

Irakaslegoaren gehiengo zabal batek euskara menderatzen du, eta guztiak ingelesera tekniko idatzia.

Ikasgaiko lanak eta master-tesia ere bi hizkuntz hauetan egin daitezke.

Ikasgaiak emateko tokia

Ikasgaiak

1. urte akademikoa (28.5 ECTS kreditu)
Ikasgaia ECTS Irakasleak Erakundea e-maila
Software matematikoa eta estatistikoa 3 Yosu Yurramendi KZAA-CCIA yosu.yurramendi@ehu.eus
Datuen esplorazioa eta analisia 6

Iñaki Inza

Itziar Irigoien

Yosu Yurramendi

Javier Muguerza

Natxo Martin

Txus Perez

Ibai Gurrutxaga

Olatz Arbelaitz

KZAA-CCIA

KZAA-CCIA

KZAA-CCIA

KAT-ATC

KAT-ATC

KAT-ATC

KAT-ATC

KAT-ATC

inaki.inza@ehu.eUs

itziar.irigoien@ehu.eus

yosu.yurramendi@ehu.eus

j.muguerza@ehu.eus

j.martin@ehu.eus

txus.perez@ehu.eus

i.gurrutxaga@ehu.eus

olatz.arbelaitz@ehu.eus

Datu-meatzaritza: oinarriak eta aplikazioak 3

Iñaki Inza

Itziar Irigoien

Yosu Yurramendi

Javier Muguerza

Natxo Martin

Txus Perez

Ibai Gurrutxaga

Olatz Arbelaitz

KZAA-CCIA

KZAA-CCIA

KZAA-CCIA

KAT-ATC

KAT-ATC

KAT-ATC

KAT-ATC

KAT-ATC

inaki.inza@ehu.eUs

itziar.irigoien@ehu.eus

yosu.yurramendi@ehu.eus

j.muguerza@ehu.eus

j.martin@ehu.eus

txus.perez@ehu.eus

i.gurrutxaga@ehu.eus

olatz.arbelaitz@ehu.eus

Irudiaren eta seinalearen prozesamendua 4.5

Josune Gallego

Mamen Hernández

KZAA-CCIA

KZAA-CCIA

josune.gallego@ehu.eus

mamen.hernandez@ehu.eus

Konputazioa zientzia eta ingeniaritzan: zenbakizko simulazioa 6

Ander Murua
Mikel Antoñana

KZAA-CCIA
Matematika Aplikatua

ander.murua@ehu.eus
mikel.antonana@ehu.eus

Motor grafikoen hastapenak 6

Joseba Makazaga

Mamen Hernández

KZAA-CCIA

KZAA-CCIA

joseba.makazaga@ehu.eus

mamen.hernandez@ehu.eus

KZAA-CCIA: EHUko Konputazio Zientziak eta Adimen Artifiziala saila

KAT-ATC: EHUko Konputagailuen Arkitektura eta Teknologia saila

BCAM: Basque Center for Applied Mathematics

2. urte akademikoa (13.5 ECTS kreditu + Master-tesiaren 18 ECTS)
Ikasgaia ECTS Irakasleak Erakundea e-maila
Bayestar sareak: teoria eta aplikazioak 3

Borja Calvo

Aritz Pérez

KZAA-CCIA

BCAM

borja.calvo@ehu.eus

aperez@bcamath.org

Bilaketarako heuristikoak 3

José Antonio Lozano
Josu Ceberio

KZAA-CCIA
KZAA-CCIA
ja.lozano@ehu.eus
josu.ceberio@ehu.eus
Kriptografia 4.5

Itziar Baragaña
Alicia Roca

KZAA-CCIA
Univ. Polit. Valencia

itziar.baragana@ehu.eus
aroca@mat.upv.es

Ikerketarako metodologia eta teknikak 3

Basilio Sierra

KZAA-CCIA

b.sierra@ehu.eus

KZAA-CCIA: EHUko Konputazio Zientziak eta Adimen Artifiziala saila

BCAM: Basque Center for Applied Mathematics

Irakasleak

El profesorado del Máster que tienen asignada la responsabilidad de impartir la docencia de las materias de esta titulación tiene una vinculación adecuada con el ámbito de conocimiento de la materia que se le asigna. Son todos doctores.

Además, ha de tenerse en cuenta que todos los profesores implicados ha tenido experiencia dilatada en proyectos de investigación, algunos conjuntamente con empresas, desde sus grupos de investigación. Se ha realizado una captación de profesorado perteneciente a diferentes grupos, con el ánimo de facilitar la propuesta de líneas de trabajo de fin de máster y de investigación transversales.

Todo el profesorado tiene experiencia de docencia en la modalidad 'presencial' de este máster desde sus comoienzos (año académico 09/10). Además, muchos de ellos tienen experiencia en la dirección de Tesis de Máster.

Todo el profesorado propuesto dispone de una amplia experiencia en el manejo de aulas virtuales, en cuanto que el Campus Virtual dispone de un aula por cada grupo en los estudios de grado y máster desde, al menos, el año 2007, que sirve de apoyo a la materia impartida presencialmente. Algunos, incluso, tienen ya experiencia en cursos 'a distancia'.

Además muchos de ellos han realizado cursos de aprendizaje de esta nueva forma de enseñanza, bien sea organizadas por la UPV/EHU o por otras instituciones académicas.