PRESTAKUNTZA-PROGRAMA ETA IRAKASLEAK

Ikas-zamaren banaketa

Derrigorrezko ikasgaiak Aukerazko ikasgaiak Master Tesia Guztira
9 ECTS kreditu 33 ECTS kreditu 18 ECTS kreditu 60  ECTS kreditu

ECTS: European Credit Transfer and Accumulation System

Ikasgaiak emateko hizkuntza

Gaztelania gehienetan, ingelesa hautazko batzuetan.

Irakaslegoaren gehiengo zabal batek euskara menderatzen du, eta guztiek ingelesera tekniko idatzia, gutxienez.

Ikasgaiak emateko tokia

Informatika Fakultatea.

Kokapena (mapa): Manuel Lardizabal ibilbidea, 1 - 20018 Donostia

Tel: (34) (9) 43 01 8016

Derrigorrezko ikasgaiak

Ikasgaia ECTS Irakasleak Erakundea e-maila
Ikerketarako metodologia eta teknikak (birtualki) 3 Basilio Sierra KZAA-CCIA b.sierra@ehu.eus
Datuen esplorazioa eta analisia 6 Itziar Irigoien
Yosu Yurramendi
KZAA-CCIA
KZAA-CCIA
itziar.irigoien@ehu.eus
yosu.yurramendi@ehu.eus

KZAA-CCIA: EHUko Konputazio Zientziak eta Adimen Artifiziala saila

Aukerazko ikasgaiak

Ikasgaia ECTS Irakasleak Erakundea e-maila
Konputazioa zientzia eta ingeniaritzan: zenbakizko simulazioa (birtualki) 6

Ander Murua
Mikel Antoñana

KZAA-CCIA
Matematika Aplikatua

ander.murua@ehu.eus
mikel.antonana@ehu.eus

Sistema dinamikoen kontrol adimendua 4.5

Alicia D'Anjou
Richard Duro

KZAA-CCIA
Univ. Coruña

alicia.danjou@ehu.eus
richard.duro@udc.es

Kriptografia (birtualki) 4.5

Itziar Baragaña
Alicia Roca

KZAA-CCIA
Univ. Polit. Valencia

itziar.baragana@ehu.eus
aroca@mat.upv.es

Egitura modularrak sare konplexuetan 4.5

Blanca Cases

David Nuñez

LSI

Matematika Aplikatua

blancarosa.cases@ehu.eus
josedavid.nunez@ehu.eus

Bilaketarako heuristikoak (ingelesez) 3 José Antonio Lozano KZAA-CCIA ja.lozano@ehu.eus
Motor grafikoen hastapenak: modelatzea, animazioa eta irudikapen grafikoa (birtualki) 6

Joseba Makazaga

Mamen Hernández

KZAA-CCIA
KZAA-CCIA

joseba.makazaga@ehu.eus
mamen.hernandez@ehu.eus

Datu-meatzaritza eta big data analysis: oinarriak, teknologiak eta aplikazioak 3

Iñaki Inza

KZAA-CCIA

inaki.inza@ehu.eus

Hautemate artifiziala 3 Manuel Graña KZAA-CCIA manuel.grana@ehu.eus
Irudiaren eta seinalearen prozesamendua (birtualki) 4.5

Mamen Hernández

Josune Gallego

KZAA-CCIA
KZAA-CCIA

mamen.hernandez@ehu.eus
josune gallego@ehu.eus

Errealitate birtuala eta areagotua: 3D elkarrekintza multimodala 6

Borja Calvo

KZAA-CCIA

borja.calvo@ehu.eus

Probabilitate-ereduak eta Bayestar sareak (ingelesez) 3

Borja Calvo

Aritz Pérez

KZAA-CCIA

BCAM

borja.calvo@ehu.eus

aperez@bcamath.org

Robotika adimenduna 6

Elena Lazkano

KZAA-CCIA

e.lazkano@ehu.eus

Software matematikoa eta estatistikoa (birtualki) 3 Yosu Yurramendi KZAA-CCIA yosu.yurramendi@ehu.eus
Optimizaziorako teknikak (ingelesez) 3

Roberto Santana

KZAA-CCIA

roberto.santana@ehu.eus

Ordenagailu bidezko ikuspena (ingelesez) 3

Ignacio Arganda-Carreras

Ikerbasque, KZAA-CCIA

ignacio.arganda@ehu.eus

LSI: EHUko Lengoaia eta Sistema Informatikoak saila

BCAM: Basque Center for Applied Mathematics

ICAR-CNR: Istituto di Calcolo e Reti ad Alte Prestazioni del Consiglio Nazionale delle Ricerche