Bioteknologiako Graduko irakasgaietako koordinatzaileak - 2019/20 Ikasturtea

1. kurtsoa

  • Bioestatistika (Kod. 26745): Matematika Aplikatua, Estatistika eta Ikerkuntza Operatiboa Saila, Maria Merino Maestre
  • Biokimika I (Kod. 26710): Biokimika eta Biologia Molekularra Saila, Helena Ostolaza Echabe
  • Biokimika II (Kod. 26719): Biokimika eta Biologia Molekularra Saila, Mercedes Martínez Bilbao
  • Fisika (Kod. 27806): Fisika Teorikoa eta Zientziaren Historia Saila, David Brizuela Cieza
  • Ingeniaritza Kimikoaren eta Bioteknologikoaren Oinarriak (Kod. 26747): Ingeniaritza Kimikoa Saila, Miriam Arabiourrutia Gallastegui
  • Kimika (Kod. 26571): Kimika Organikoa II Saila, Eneritz Anakabe
  • Matematika (Kod. 25141): Matematika Saila, Leyre Ormaetxea Butron
  • Oinarrizko Metodologia Biokimikoa (Kod. 26721): Biokimika eta Biologia Molekularra Saila, Miren Josu Omaetxebarria Ibarra
  • Zelulen Biologia (Kod. 26711): Zoologia eta Animalia Zelulen Biologia Saila, Amaia Orbea Del Rey

2. kurtsoa

  • Biologia Molekularra eta Ingeniaritza Genetikoa (Kod. 27805): Biokimika eta Biologia Molekularra Saila, Adelina Prado Ruíz
  • Fluidoen Mekanika (Kod.25979): Ingeniaritza Kimikoa Saila, José Ignacio Lombraña Alonso
  • Genetika (Kod.26714): Genetika, Antropologia Fisikoa eta Animali Fisiologia Saila, Ana Aguirre Escobal
  • Inmunologia (Kod. 25266): Inmunologia, Mikrobiologia eta Parasitologia Saila, Aitor Rementeria Ruíz
  • Makromolekulen Biosintesia eta Erregulazioa (Kod. 26720): Biokimika eta Biologia Molekularra Saila, Miren Josu Omaetxebarria Ibarra
  • Mikrobiologia (Kod. 26713): Inmunologia, Mikrobiologia eta Parasitologia Saila, Iñigo Azua Pérez
  • Mikroorganismoak eta Industria Ekoizpena (Kod.26739): Inmunologia, Mikrobiologia eta Parasitologia Saila, María Antonia Unanue Vivanco
  • Teknika Instrumentalak (Kod. 25267): Biokimika eta Biologia Molekularra Saila, Juan Luis Serra Ferrer
  • Termodinamika eta Zinetika Kimikoa (Kod. 26715): Kimika Fisikoa Saila, Antonio Veloso
  • Zelulen eta Ehunen Hazkuntzak (Kod. 27804): Zoologia eta Animalia Zelulen Biologia Saila, Isabel Smith Zubiaga

3. kurtsoa

  • Animalien Fisiologia (Kod. 27801): Genetika, Antropologia Fisikoa eta Animali Fisiologia Saila, Miren Begoñe Urrutia Barandika
  • Bereizketa Prozesuak (Kod. 23762): Ingeniaritza Kimikoa Saila, Andrés Tomás Aguayo Urquijo
  • Biokatalisia (Kod. 26727): Biokimika eta Biologia Molekularra Saila, María Jesús Llama Fontal
  • Bioteknologiako Laborategia (Kod. 26744):  Biokimika eta Biologia Molekularra Saila, Fernando Hernando Echevarría
  • Eredu Matematikoak (Kod. 26681): Matematika Aplikatua eta Estatistiko eta Ikerkuntza Operatiboa Saila, Mikel Lezaun Iturralde
  • Erreaktoreen Diseinua (Kod. 26736): Ingeniaritza Kimikoa Saila, Javier Bilbao Elorriaga
  • Ingeniaritza Genetikoko Metodoak (Kod. 27803): Biokimika eta Biologia Molekularra Saila, José Luis Nieva Escandon
  • Landareen Metabolismoa eta Fisiologia (Kod. 27802): Landare Biologia eta Ekologia Saila, Alberto Muñoz Rueda
  • Materia Transferentzia (Kod. 26735): Ingeniaritza Kimikoa Saila, Miguel Ángel Gutiérrez Ortiz
  • Zuzenbidea eta Etica Biozientzietan (Kod. 26718): Konstituzio Zuzenbidea eta Politika Pentsamenduaren eta Gizarte Mugimenduen Historia Saila, Leire Escajedo San Epifanio

4. kurtsoa

  • Biologia Molekularrean Sakontzea (Kod. 26728): Biokimika eta Biologia Molekularra Saila, Fernando Moro Pérez
  • Ehunen Ingeniaritza (Kod. 26730): Zoologia eta Animalia Zelulen Biologia Saila, Eider Bilbao Castellanos
  • Ekonomia Orokorra eta Enpresen Antolakuntza (Kod. 26734): Ekonomia Aplikatua I, Garikoitz Otazua Garmendia
  • Euskararen Arauak eta Erabilerak (Kod. 25039): Euskal Hizkuntza eta Komunikazioa Saila,  Julio Garcia Garcia de los Salmones
  • Genomika (Kod. 26746): Genetika, Antropologia Fisikoa eta Animali Fisiologia Saila, Asier Fullaondo Elordui-Zapateriech
  • Gradu Amaierako Lana (Kod. 26748): Sonia Bañuelos Rodríguez
  • Industria Instalazioetako Arriskuen Analisia eta Segurtasuna (Kod. 26738): Ingeniaritza Kimikoa Saila, José María Castresana Pelayo
  • Ingurumenaren Arloko Bioteknologia (Kod. 26741): Biokimika eta Biologia Molekularra Saila, Iker Aranjuelo Michelena
  • Kalitatearen Kudeaketa (Kod. 26737): Ingeniaritza Kimikoa, José María Castresana Pelayo
  • Komunikazioa Euskaraz: Zientzia eta Teknologia (Kod. 25039): Euskal Hizkuntza eta Komunikazioa Saila, Miren Igone Zabala Unzalu
  • Landare Bioteknologia (Kod. 26743): Landareen Biologia eta Ekologia Saila, José María Becerril Soto
  • Mikroorganismo Bioteknologia (Kod. 26740): Inmunologia, Mikrobiologia eta Parasitologia Saila, Fernando Hernando Echevarría
  • Mikroorganismoen Fisiologia (Kod. 26709): Inmunologia, Mikrobiologia eta Parasitologia Saila, Alicia Muela Blázquez
  • Nanobioteknologia (Kod. 26731): Biokimika eta Biologia Molekularra Saila, Alicia Alonso Izquierdo
  • Sintesi Organikoa Biozientzietan (Kod. 26732): Kimika Organikoa II Saila, Eneritz Anakabe Iturriaga
  • Sistemen Biologia (Kod. 26729): Zientziako Logika eta Filosofia, Pedro Ruíz Mirazo