Matematikako Graduko irakasgaietako koordinatzaileak - 2019/20 Ikasturtea

1. kurtsoa

  • Aljebra Lineala eta Geometria I (Kod. 26645): Matematika Saila, Leire Legarreta Solaguren
  • Estatistika Deskribatzailea (Kod. 26665): Matemaitika Aplikatua eta Estatistika eta Ikerkuntza Operatiboa Saila, Usue Mori Carrascal
  • Fisika Orokorra (Kod. 26637): Fisika Aplikatua II Saila, Gabriel Alejandro López
  • Kalkulu Diferentziala eta Integrala I (Kod. 26644): Matematika Saila, Naiara Arrizabalaga Uriarte
  • Konputaziorako Sarrera (Kod. 26628): Elektrizitatea eta Elektronika Saila, Amparo Varona Fernández
  • Oinarrizko Matematika (Kod. 26664): Departamento de Matemáticas, Luis Martínez Fernández
  • Programazioaren Oinarriak (Kod. 26662): Elektrizitatea eta Elektronika Saila, Luis Javier Rodríguez Fuentes

2. kurtsoa

  • Aljebra Lineala eta Geometria II (Kod. 26666): Matematika Saila, Iraide Mardones
  • Analisi Konplexua (Kod. 26683): Matematika Saila, Martin Blas Pérez Pinilla
  • Egitura Aljebraikoak (Kod. 26684): Matematika Saila, Josu Sangroniz Gómez
  • Kalkulu Diferentziala eta Integrala II (Kod. 26663): Matematika Saila, Juan Jose Otxoa de Alde
  • Kurbak eta Gainazalak (Kod. 26693): Matematika Saila, Javier Gutiérrez García
  • Matematika Diskretua (Kod. 26011): Matematika Aplikatua, Estatistika eta Ikerkuntza Operatiboa Saila, María Merino Maestre
  • Probabilitateen Kalkulua (Kod. 26689): Matematika Aplikatua, Estatistika eta Ikerkuntza Operatiboa Saila, Irantzu Barrio Beraza
  • Zenbakizko Metodoak I (Kod. 26667): Matematika Aplikatua, Estatistika eta Ikerkuntza Operatiboa Saila, Fernando Vadillo Arroyo

3. kurtsoa

  • Aljebra Trukakorra (Kod. 26685): Matematika Saila, Gustavo Adolfo Fernández Alcober
  • Ekuazio Aljebraikoak (Kod. 26686): Matematika Saila, Txomin Ramírez Alzola
  • Ekuazio Diferentzialak (Kod. 26690): Matematika Saila, Mª José de Velasco Cámara
  • Eredu Matematikoak (Kod. 26681): Matematika Aplikatua, Estatistika eta Ikerkuntza Operatiboa Saila, Eugenio Mijangos Fernández
  • Inferentzia Estatistikoa (Kod. 26692): Matematika Aplikatua, Estatistika eta Ikerkuntza Operatiboa Saila, Inmaculada Arostegui Madariaga
  • Kurben eta Gainazalen Geometria Globala (Kod. 26688): Matematika Saila, Josu Arroyo Olea
  • Neurria eta Integrazioa (Kod. 26680): Matematika Saila, Osane Oruetxebarria Fernández de la Peña
  • Topologia (Kod. 26687): Matematika Saila, Iraide Mardones
  • Zenbakizko Metodoak II (Kod. 26682): Matematika Aplikatua, Estatistika eta Ikerkuntza Operatiboa Saila, Carlos Gorria Corres

4. kurtsoa

  • Aldagai Anitzeko Analisia (Kod. 26669): Matematika Aplikatua, Estatistika eta Ikerkuntza Operatiboa Saila, Irantzu Barrio Beraza
  • Algoritmoen Diseinua Koód. 26212): Matematika Aplikatua, Estatistika eta Ikerkuntza Operatiboa Saila, Mª Inés Torres Barañano
  • Analisi Funtzionala (Kod. 26679): Matematika Saila, Luis Escauriaza Zubiría
  • Barietate Diferentziagarriak (Kod. 26672): Matematika Saila, Mª Luisa Fernández Rodríguez
  • Deribatu Partzialetako Ekuazioak (Kod. 26691): Matematika Saila, Naiara Arrizabalaga Uriarte
  • Ekuazio Diferentzialen Zenbakizko Ebazpena (Kod. 26676): Matematika Aplikatua, Estatistika eta Ikerkuntza Operatiboa Saila, Virginia Muto Foresi
  • Euskararen Arauak eta Erabilerak (Kod. 25039):  Euskal Hizkuntza eta Komunikazioa Saila, Julio Garcia Garcia de los Salmones
  • Geometria Aljebraikoa (Kod. 26674): Matematika Saila,  Jon González
  • Gradu-amaierako lana (Kod. 26694): Larraitz Aranburu Laka
  • Kodeak eta Kriptografia (Cód. 26678): Matematika Saila, María Asún García Sánchez
  • Komunikazioa Euskaraz: Zientzia eta Teknologia (Kod. 25138):  Euskal Hizkuntza eta Komunikazioa Saila, Miren Igone Zabala Unzalu
  • Probabilitatea eta Prozesu Estokastikoak (Kod. 26668): Matematika Aplikatua, Estatistika eta Ikerkuntza Operatiboa Saila, Ana Mª Valle Martín
  • Programazio Matematikoa (Kod. 26670): Matematika Aplikatua, Estatistika eta Ikerkuntza Operatiboa Saila, Gloria Isabel Pérez Sainz de Rozas
  • Taldeak eta beren Adierazpenak (Kod. 26675): Matematika Saila, Mª Lourdes Ortiz de Elguea Ugartondo
  • Topologia Aurreratua (Kod. 26673): Matematika Saila, Marta Macho Stadler
  • Zenbakien Teoria (Kod. 26671): Matematika Saila, Eugenio Jesús Gómez Ayala
  • Zenbakizko Metodoetan Sakontzea (Kod. 26677): Matematika Aplikatua, Estatistika eta Ikerkuntza Operatiboa Saila, Silvia Marcaida Bengoetxea