Enpresa eta Berrikuntza Teknologikoko Zentroen Aurkezpenerako XII. Jardunaldiak

Jarduanaldiak 2017ko otsailaren 22an ospatuko dira Zientzia eta Teknologia Fakultatean.

JARDUNALDIEN PROGRAMA

BIOZIENTZIAK (1.6 gela)

  • 11:30-11:50 OWL-Metabolomics, Enara Arretxe, Marta Iruarrizaga.
    Izenburua: "¿Por qué metabolómica?".
  • 11:50-12:10 Zitek Mintegia, Juan Arrue (Responsable Incubadora ZITEK).
    Izenburua: "Incubación de empresas en el sector Biociencias".
  • 12:10-12:30 Histocell, Paola Salanueva (Responsable del Laboratorio de Metabolómica).
    Izenburua: "Oportunidades profesionales en el sector de la biotecnología: el caso de Histocell, medicina regenerativa".
  • 12:30- 12:50 Bial, Juan Asturias (Jefe de laboratorio de proteínas).
    Izenburua: "Inmunoterapia antialérgica desde Zamudio".
     

FISIKA ETA INGENIARITZA ELEKTRONIKOA (1.7 gela)

  • 11:30-11:50 ITP, Dr. Iñaki Madariaga (Departamento de Tecnología de Materiales de ITP).
    Izenburua: "Jornadas Empresa Universidad – ITP".
  • 11:50-12:10 GAIA-Cluster, Begoña Benito (Responsable de Proyectos Internacionales). 
    Izenburua: "GAIA-Cluster".
  • 12:10-12:30 Panda,Luis Corrons Granel (Director Técnico de PandaLabs), Jordi Fernández (RRHH).
    Izenburua: "Panda Security, quienes somos, que hacemos y qué profesionales necesitamos".
  • 12:30-12:50 IK-4, Lourdes García (Dpto. RRHH IK4-IDEKO), Laura Arregi (Investigadora IK4-TEKNIKER).
    Izenburua: "Oportunidad para trabajar en IK4 Research Alliance".
     

MATEMATIKAK (1.8 gela)

  • 11:30-11:50 EUSTAT, Jorge Aramendi (Coordinador).
  • 11:50-12:10 Osakidetza, Julene Eskudero Argaluza.
    Izenburua: "Matemáticas en el mundo de la salud".
  • 12:10:12:30 Albor-Cohs, Angela Magaz.
    Izenburua: "¿Qué hace un/a estudiante en prácticas en nuestra empresa?"
     

GEOLOGIA (1.9 gela)

  • 11:30-11:50 Colegio Oficial de Geólogos, Alfonso García de Cortázar (Presidente del Colegio de Geólogos).
    Izenburua: "De la facultad a la calle".
  • 11:50-12:10 IHOBE, Leire Escolar (IHOBE Sociedad Pública de Gestión Ambiental).
    Izenburua: "Y un geólogo en Ihobe ¿qué hace?".
  • 12:10-12:30 Harrilur, Virginia Ormaetxea (Consultora fundadora de Harrilur Geotecnia).
    Izenburua: "Geotecnia y Geotermia".
  • 12:30-12:50 EVE, Juan García Portero (Responsable de geología en la Sociedad de Hidrocarburos de Euskadi (SHESA)).
    Izenburua: "La Geología en la Sociedad y en la Empresa. Situación actual y perspectivas de futuro".
     

KIMIKA ETA INGENIARITZA KIMIKOA (1.10 gela)

  • 11:30-11:50 Maier, Elena Sánchez (RRHH).
    Izenburua: "Oportunidades profesionales en Maier".
  • 11:50-12:10 Grupo VL-Chem, Ramón Vitorica (Gerente).
    Izenburua: "Grupo VL-Chem".
  • 12:10-12:30 FAES Farma, Lorena González.
    Izenburua:"Del reactor a la farmacia".