Taldeak

Farmazia Fakultatean

Ildoa: "Lactiker

Parte-hartzaileak

  • Mertxe de Renobales Scheifler (Ikertzaile nagusia)
  • Mailo Virto Lecuona
  • Juan Carlos Ruiz de Gordoa Arróniz
  • Gustavo Amores Olazagirre
  • Alaitz Berriozabalgoitia Galán (Doktorego aurreko bekaduna)

Ildoa "Biokimika Farmakologikoa

Ikertzaile nagusia:

  • Ana María Lourdes Zatón López (Irakasle titularra)

Ildoa "Nucleic acid - lipid interaction

  • Felix Olasagasti

Zientzia eta Teknologia Fakultatean

Ildoa: "Esfingolipidoak, "rafts" eta mintz-eremuak"

Ikertzaile nagusiak

  • Félix M. Goñi Urcelay
  • Alicia Alonso Izquierdo

Parte-hartzaileak

  • Hasna Ahyayauch (Doktorego osteko ikertzaile kontratatua)
  • Jesus Sot Sanz doktorea (Laborategiko teknikaria)
  • Jon Busto Vega doktorea (Doktorego osteko ikertzaile kontratatua)
  • Itziar Martinez Dominguez (Doktorego aurreko ikaslea)
  • Noemi Jiménez Rojo (Doktorego aurreko ikaslea)

Ildoa: "Teknologia entzimatikoa eta zelularra

Parte-hartzaileak

  • Juan Luis Serra Ferrer (Unibertsitateko Katedraduna)
  • Maria Jesus Llama Fontal (Unibertsitateko Katedraduna)
  • Álvaro Cruz Izquierdo (Doktorego aurreko bekaduna - EHU)
  • Ainhoa Lezámiz Herrero (Doktorego aurreko bekaduna - EHU)
  • Noelia Villarroel Rodríguez (Doktorego aurreko bekaduna - EJ)
  • Enrique Angulo Picó (Doktorego aurreko ikaslea)
  • Teresa García Bárcena (Doktorego aurreko ikaslea)
  • Iraide Bejarano Ayerbe (Graduko aurreko ikaslea)

Ildoa: "Infragorrien espektroskopia bidezko biomolekulen ikerketa"

Parte-hartzaileak

  • Jose Luis R. Arrondo (Ikertzaile nagusia)
  • Marcos Garcia Pacios (Doktorego osteko ikertzaile kontratatua)
  • Igor de la Arada Echevarria (Doktorego osteko bekaduna - EJ)
  • Nagore Andraka Rueda (Doktorego aurreko bekaduna - EJ)

Ildoa: "RAS superfamiliaren GTP-asak eta P2X7 Hartzaile purinergikoaren seinaleztapen-mekanismoa"

Taldeko irakaslea

  • Aida Marino Sánchez
  • José Luis Zugaza
  • Jean Paul Dehaye
  • Michèlle Seil

EHU barneko ikasleak

  • Nerea Iturrioz
  • Carolina Ortiz
  • Francisco Llavero

Ildoa: "Xaperoi molekularren ekintza-mekanismoa"

Parte-hartzaileak

  • Arturo Muga Villate (Ikertzaile nagusia)
  • Adelina Prado Ruiz (Irakasle Titularra)
  • Fernando Moro Perez (EHU-ko Ikertzailea)
  • José Ángel Fernandez Higuero (Doktorego osteko ikertzaile kontratatua)
  • Anna Kaberdina (Doktorego osteko ikertzaile kontratatua)
  • Noelia Fernández (Doktorego aurreko bekaduna - EJ)
  • Ianire Martín (Doktorego aurreko bekaduna - Hezkuntza eta Zientzia Ministerioa)
  • Garbiñe Celaya (Doktorego aurreko bekaduna - EJ)
  • Alejandra Aguado (Doktorego aurreko bekaduna - EJ)
  • Yovana Cabrera (Doktorego aurreko kontratatua)

Ildoa: "Fusio birikoen proteinen egitura eta funtzioa; inhibitzaileen eta immunogenoen garapena"

Integrantes

  • Jose Luis Nieva Escandon doktorea (Ikertzaile nagusia)
  • Nerea Huarte Arrayago doktorea (Doktorego osteko ikertzaile kontratatua)
  • Eneko Largo Pereda doktorea (Doktorego osteko ikertzaile kontratatua)
  • Beatriz Apellaniz Unzalu doktorea (Doktorego osteko ikertzaile kontratatua)
  • Aitziber Araujo Pasarin (Doktorego aurreko ikaslea)
  • Edurne Rujas (Doktorego aurreko ikaslea)
  • Pablo Carravilla Palomanes (Barneko ikaslea)
  • Nagore Elu Arantzamendi (Barneko ikaslea)

Ildoa: "Hormona hartzaileen bioseinaleztapena"

Parte-hartzaileak

  • Miguel Trueba Conde (Unibertsitate-katedraduna; ikertzaile nagusia)
  • Gilles Guillon doktorea, Institut de Génomique Fonctionnelle (IGF), Montpellier, Frantzia.

Ildoa: "Hantura, Aterogenesia eta Tumore-prozesuak"

Parte-hartzaileak

  • Antonio Gomez Muñoz (Ikertzaile nagusia)
  • Miguel Trueba (Ikertzailea)
  • Patricia Gangoiti Muñecas (Doktorego osteko ikertzaile kontratatua)
  • Lide Arana Urbieta (Doktorego aurreko bekaduna - EJ)
  • Alberto Ouro Villasante (Doktorego aurreko bekaduna - EJ)
  • Io Guané Rivera Líbano (Doktorego aurreko bekaduna)
  • Marta Ordoñez Zaragoza (Doktorego aurreko bekaduna)

Ildoa: "Lipoproteinak eta Karotenoideak"

Ikertzaile nagusia

  • José Carlos González Milicua (Unibertsitateko Titularra)

Ildoa: "Xaperoi nuklearren egitura, funtzioa eta zelula-barneko trafikoa"

Parte-hartzaileak

  • M. Ángeles Urbaneja Arrue (Ikertzaile nagusia)
  • Sonia Bañuelos Rodriguez (Ikertzaile nagusia)
  • Marian Alonso Mariño (Laborategiko teknikaria)
  • Xabier Calle Sánchez (Barneko ikaslea)
  • María Sendino (Barneko ikaslea)

Ildoa "Mintz prebiotikoak"

Parte-hartzaileak

  • Juan Manuel Gonzalez Mañas (Ikertzaile nagusia)
  • Kepa Ruiz-Mirazo (Ikertzaile nagusia)
  • Sara Murillo Sánchez (Becaria predoctoral) (Doktorego aurreko bekaduna)
  • Rocío Alonso Estrada (Laborategiko teknikaria)

Ildoa: "Mintz zelularren eginkizuna patogenesi bakterianoan"

Parte-hartzaileak

  • Helena Ostolaza Etxabe doktorea (Ikertzaile nagusia)
  • César Martín Plagaro doktorea (Irakasle agregatua)
  • Aitor Etxeberria Gallego (Doktorego osteko ikertzaile kontratatua)
  • Kepa Belloso Uribe (Doktorego aurreko ikaslea)
  • David González Bullón (Doktorego aurreko ikaslea)

Ildoa: "Eremu arteko harremanak mintzeko proteina integraletan"

Ikertzaile nagusia

  • Itziar Alkorta Calvo doktorea (Unibertsitateko irakasle titularra)

Parte-hartzaileak

  • Rosa de Lima Segura Peregrina doktorea (Doktorego osteko ikertzaile kontratatua)
  • Ana Julia Vecino Ortega (Doktorego aurreko ikaslea)
  • Begoña Ugarte Uribe (Doktorego aurreko ikaslea)
  • Sandra Aguila Arcos (Doktorego aurreko ikaslea)
  • Bakarne Urzelay Lopez de Aberasturi (Barneko ikaslea)

Ildoa: "Teknika proteomikoen garapena eta aplikazioa"

Parte-hartzaileak

  • Jesus M. Arizmendi Bastarrika (Irakasle agregatua)
  • Miren Jose Omaetxebarria Ibarra (Doktorego osteko ikertzaile kontratatua)
  • Javier Beaskoetxea Lejarzegi (Ikertzaile kontratatua)

Ildoa: "Lipidoen funtzioa GIB-1-aren ziklo erreplikatiboan eta estrategi antibiralen garapenean"

Parte-hartzaileak

  • Maier Lorizate Nogales doktorea (Ikertzaile nagusia)