Cabecera

Menua Webgunearen menua ireki/itxi

Breadcrumb

XSLaren edukia

Ikastegiko langileak: LETREN FAKULTATEA

A-Z

A

Gora

B

Gora

C

Gora

D

Gora

E

Gora

F

Gora

G

Gora

H

Gora

I

Gora

J

Gora

K

Gora

L

Gora

M

Gora

N

Gora

O

Gora

P

Gora

Q

Gora

R

Gora

S

Gora

T

Gora

U

Gora

V

Gora

Z

Gora

info_profesores

Irakasleak

Irakasleen harrera orduak

Araudi eta Inprimakiak

Letren Fakultateko irakasleei emandako sariak:

  • Soledad de Silva y Verástegui artearen historialaria, Lekuona saria 2012.
  • UPV/EHUko Zinearen Historiako irakaslea eta zine zuzendaria den KEPA SOJO, GOYA sarietarako (2015, 29. Edizioa) izendatu dute, LOCO CON BALLESTA laburmetraiagengatik.
  • Javier Fernández Eraso historiaurreko irakasleak Arabako Arkeologia Instutuak ematen duen "Enrique Eguren" saria jaso du, 2014ko edizioan.
  • 2013ko Euskadi Literatura sariak. Gaztelaniazko saikeran: "Ese idioma raro y poderoso", Iban Zalduarena.

Deialdiak, ikastaroak, irakasleen intereseko informazioa

info_PAS

Administrazio eta Zerbitzuetako Pertsonala

Dekanotza

  • Dekanoaren Idazkaria:

Almudena Oribe Moreno
Tfnoa.: 945-013178
Faxa: 945-013201
E-mail: almudena.oribe@ehu.es

Administrazioa

  • Administrazio Burua:

Mari Carmen Aguirre Irisarri
Tfnoa.: 945-013167
Faxa: 945-013201
E-mail: maricarmen.aguirre@ehu.eus

  • Arloko Arduraduna:

Guillermo Ibeas Loizaga
Tfnoa.: 945-013366
Faxa: 945-013201
E-mail: guillermo.ibeas@ehu.eus

  • Gestio Teknikaria:

Garikoitz Garnica Onandia
Tfnoa.: 945-013319
Faxa: 945-013201
E-mail: garikoitz.garnica@ehu.es

  • Administratzaile Laguntzaileak:

Maite Arrazola Zubia
Tfnoa.: 945-013360
Faxa: 945-013200
E-mail: maite.arrazola@ehu.es

Isabel Peña Pérez
Tfnoa.: 945-013197
Faxa: 945-013201
E-mail: isabel.pena@ehu.eus 

Idoia Gil Ibañez
Tfnoa.: 945-013188
E-mail: idoia.gili@ehu.eus

Sailetako Idazkariak

  • Ikasketa Klasikoak:

Miren Lore Aristondo Iciar
Tfnoa.: 945-013184
Faxa: 945-013200
E-mail: miren.aristondo@ehu.es

  • Filologia eta Historia:

Blanca Moreno Berenguer
Tfnoa.: 945-013185
Faxa: 945-013200
E-mail: blanca.moreno@ehu.eus

  • Ingeles eta Aleman Filologia eta Itzulpengintza::

Estibaliz Sáez Jausoro
Tfnoa.: 945-013183
Faxa: 945-013200
E-mail: estibaliz.saez@ehu.es

  • Geografia, Historiaurrea eta Arkeologia:

José Ramón Calavia Ruiz de Larrinaga
Tfnoa.: 945-013189
Faxa: 945-013200
E-mail: jr.calavia@ehu.es

  • Hizkuntzalaritza eta Euskal Ikasketak:

Izaskun Sagasti Saez
Tfnoa.: 945-013187
Faxa: 945-013200
E-mail: izaskun.sagasti@ehu.eus

Ikasleen Bulegoa

  • Arloko arduraduna:

Shanti Zurbano Villate
Tfnoa.: 945-013194
E-maila: shanti.zurbano@ehu.es

  • Administratzaile Laguntzaileak:

Sara Ruiz de Infante Cortés
Tfnoa.: 945-013192
E-mail: saraisabel.ruizdeinfante@ehu.es

Itziar Omaetxebarria Ibarra
Tfnoa.: 945-013193
E-mail: itziar.omaechebarria@ehu.eus

M. Mar Falcón Gutiérrez
Tfnoa.: 945-01319
E-mail: marimar.falcon@ehu.eus 

Masterreko Idazkaritza

Vanessa del Corral Gobierno
Tfnoa.:945-013410
E-mail: vanesa.delcorral@ehu.eus

Mantentzea

  • Mantentze-Arduraduna:

Mikel Amiama Martin
Tfnoa.: 945-014030
E-mail: mikel.amiama@ehu.eus

 

Juan Carlos Hilera Crespo
Tfnoa.: 945-014030
E-mail: juancarlos.hilera@ehu.es

Teknikariak

  • Multimedia Sistemen Teknikari Espezializatua:

Aitor Mendibil Leturia
Tfnoa.: 945-013411
E-mail: aitor.mendibil@ehu.es

  • Multimedia Sistemen Teknikari Espezializatua:

David Alonso Gasca
Tfnoa.: 945-013411
E-mail: david.alonso@ehu.es

Atezaintza

 
  • Letren Fakultateko Informazio-gunea:

Eraikin Nagusia (Letrak I): Tfnoa. 945-013181

Aldeko Eraikine (Letrak II) : Tfnoa. 945-013958

 
  • Atezain Nagusiak:

Daniel Urbina Urbina

E-mail: dani.urbina@ehu.es

Miren Izaskun Zialtzeta Egaña
E-mail: mirenizaskun.zialtzeta@ehu.eus

  • Mendekoak:

Mª Ángeles Fradejas Rodríguez
E-mail: mangeles.fradejas@ehu.eus

Egiarte Rodriguez Burguete
E-mail: egiarte.rodriguez@ehu.es

Itsaso Escandon Vega
E-mail: itsaso.escandon@ehu.eus

Ana Bañares Aizpuru
E-maila: anamaria.banares@ehu.eus