Cabecera

Menua Webgunearen menua ireki/itxi

EQUIPO-DECANAL

Dekanotza taldea

Dekanotza talde berria 2021eko ekainaren 14an izendatu zen ofizialki, Joseba Pineda Ortiz dekanoaren gidaritzapean, zeina berriro izan baitzen hautatua emandako botoen % 73 eskuratuta.

Lehenik eta behin, guregan jarritako konfiantza eskertu nahi dizuegu; gure laneko egun bakoitzaren zati handi bat aurkeztutako helburuak lortzeari eskainiko diogu.

Horretarako, ibilbide akademiko luzea, motibazioa eta konpromisoa duten pertsonen talde bat osatu dugu, fakultatearen zerbitzura jarritako proiektu baten alde egingo duena. Taldeko kide batzuk lanean aritu dira jada ikastegiaren gidaritzan, 2017-21 agintaldian, oso antzeko zereginak betez; gainerakoek, berriz, aurrera atera nahi ditugun proiektuen kudeaketari bultzada eta ikuspegi berri bat emango diote.

Dedikazioa eta esfortzua, zorroztasuna, elkarrizketa eta adostasuna eskaintzen saiatuko gara. 

Dekanordeek ez dute funtzionatuko tankan itxiriko konpartimendu gisa; haatik, lehentasunezko arloak izango dira, zeregin espezifikoaren gainean osoaren ikuspegia mantenduz. Horrek lankidetzan lan egitera derrigortuko gaitu zuzendaritza taldearen barruan eta kanpoan, ikastegiaren premien mesedetan.

Dekanoa Joseba G. Pineda Ortiz 946012769 mef.dekanoa@ehu.eus
Idazkari akademikoa Almudena Ramos Uriarte 946012718 almudena.ramos@ehu.eus
Donostiako Erizaintza Ataleko koordinatzailea Jesús Rubio Pilarte 943017306 jesus.rubio@ehu.eus
Ikastegiko administratzailea Lourdes Dafonte Pena 946012770 lourdes.dafonte@ehu.eus

Dekanordeak

Basurtuko Irakasgunea Alberto Loizate Totoricaguena 946014512 alberto.loizate@ehu.eus
Donostiako Erizaintza Atala Kanpoko Praktikak Pilar Tazón Ansola (sustitución)
Andrea Izaguirre Otaegi (titular)
943017347 mariapilar.tazon@ehu.eus
Donostiako Erizaintza Atala Mugikortasuna eta Nazioarteko Harremanak Aintzane Orkaizagirre Gomara 943017332 aintzane.orkaizagirre@ehu.eus
Donostiako Erizaintza Atala Tituluak Jaione Lacalle Prieto -- jaione.lacalle@ehu.eus
Donostiako Irakasgunea María Inmaculada Ruiz Montesinos 943017316 mariainmaculada.ruiz@ehu.eus
Galdakao-Usansoloko Irakasgunea Vicente Portugal Porras -- vicente.portugal@ehu.eus
Gasteizko Irakasgunea Ana María González-Pinto Arrillaga 945014852 anamaria.gonzalezpinto@ehu.eus
Graduko Ikasketak eta Berrikuntza José Vicente Lafuente Sánchez 946012902 josevicente.lafuente@ehu.eus
Gurutzetako Irakasgunea Jose Ignacio Eguiluz Urruchurtu 946018260 joseignacio.eguiluz@ehu.eus
Ikasleen Gaiak eta Mugikortasuna Elena Sevillano Peña 946012777 elena.sevillano@ehu.eus
Irakaskuntza Plangintza eta GRALa José Ignacio Ruiz Sanz 946012766 joseignacio.ruizs@ehu.eus
Irakasleak (IRI), Graduondokoak eta Ikerketa Xabier Marichalar Mendia 946012764 xabier.marichalar@ehu.eus
Kalitatea, Berdintasuna eta Jasangarritasuna M. Alicia García de Galdeano Zaldivar 946012772 alicia.garciadegaldeano@ehu.eus
Kanpoko Praktikak Saloa Unanue Arza 946012809 saloa.unanue@ehu.eus
Komunikazioa, Euskara eta Eleaniztasuna Elena Díaz Ereño 946018029 mef.komunikazioa-euskara.dekanordea@ehu.eus
Ordenazio Akademikoa eta Azpiegiturak María Torrecilla Sesma 946012765 maria.torrecilla@ehu.eus
Praktika Klinikoak eta Asistentzia Zentroak Isabel López Abadía 946012960 isabel.lopezabadia@ehu.eus