Hautagaitzak

2021 KLAUSTRORAKO HAUTESKUNDEAK /ELECCIONES AL CLAUSTRO 2021

IKASLEAK/ALUMNADO

BEHIN BETIKO HAUTAGAITZAK/CANDIDATURAS DEFINITIVAS

   ARABA

Farmazia Fakultatea

Facultad Farmacia

1. Hautagaitza/Candidatura 1- UIB (Unibertsitateko Indar Batasuna)

  • Sara Gonzalez Gomez
  • Enaitz Arronategi Urionabarrenetxea

2. Hautagaitza/Candidatura 2- Estudiantes de la F. de Farmacia/Farmazia Fko ikasleak

  • Sofiya Panteeva
  • Edorta Mora Ballesteros
  •  Rocío Díaz de Cerio Fernández

Hezkuntza eta Kirol F.

F. de Educación y Deporte

1. Hautagaitza/Candidatura 1- UIB (Unibertsitateko Indar Batasuna)

  • Ane López Arruti
  • Mikel Gonzalez Balanzategi

 2. Hautagaitza/Candidatura 2- Estudiantes de la F. de Educación y Deporte/Hezkuntza eta Kirol Fko ikasleak

  • Garazi Gil Gonzalez de Durana
  • Haritz Urdangarin Larrañaga
  • Udane Paredes Colino
  • Erlantz Fernandez de Olano Viteri
  • June Perez Prieto
  • Iratz Pou de los Mozos
  • Haizea Garcia

3. Hautagaitza/Candidatura 3- Ikasleok Martxan

  • Urko Dañobeitia Capetillo
  • Ziara Garaizabal Florentino
  • Xabier Goñi Sanchez
  • Julene Samuel Ipua
  • Jon Arrieta Alvarez
  • Maider Aretxabaleta Larrabeiti

Letren F.

F. Letras

1. Hautagaitza/Candidatura 1- Unibertsitateko Indar Batasuna

  • Jone Casi Marinero
  • Unai Pérez Dirassar
  • Lur Loiti Mendizabal

2. Hautagaitza/Candidatura 2- Estudiantes de la F. de Letras/Letren Fko ikasleak

  • Naia Ostaikoetxea Miñana
  • Mikel Mendigutxia Rekagorri

3. Hautagaitza/Candidatura 3- Ikasleok Martxan

  • Aitor Arnedo Dominguez
  • Garazi Askaiturrieta Diaz
  • Josu Txoperena Iribarren
  • Izaro Telletxea Delgado
  • Egoitz Agirre Zubillaga
  • Aitor Garro Goitia

Gasteizko Ingeniaritzako E.

E. de Ingeniería de Vitoria-Gasteiz

1. Hautagaitza/Candidatura 1- Estudiantes de la Esc. de Ingenieria de Vitoria/Gasteizko Ingeniaritza Eskolako ikasleak

  • Erlantz Kareaga Bilbao
  • Maialen Azkona Macazaga
  • Gorka Pradas Rubio
  • Marta Igelmo Grandes
  • Iñigo Calleja Sotomayor
  • Maider Pozo Yubero
  • Ander Begiristain Soto
  • Ana Isabel Yong Ortiz
  • Francisco Fernández Condado

Esperientzia Gelak

Aulas de la experiencia

1.  Hautagaitza/Candidatura 1-

  • Agustín Maria Plaza Fernández.
  • Maria J. López de la Puente Saez de Adana

BIZKAIA

Doktorego Eskola

Escuela de Doctorad 

 

Zientzia eta Teknologia F.

F. Ciencia y Tecnología

1.  Hautagaitza/Candidatura 1- UIB (Unibertsitateko Indar Batasuna)

  • Malen Goñi Gorritxategi
  • Aimar Ugartemendia Mariñelarena
  • Maddi Aleman Pagola
  • Beñat Albisu Villanueva

2.  Hautagaitza/Candidatura 2- Ikasleok Martxan

  • Eneko Perez Litago
  • Maddi Olaetxea Usabiaga
  • Julen Echeverria Leza

3. Hautagaitza/Candidatura 3- Estudiantes de la F. de Ciencias y Tecnología/Zientzia eta Teknología Fko ikasleak

  • Amaiur Atxa Zubero
  • Julen Ansede Zuazola
  • Ane San José Urteaga
  • Andoni Ortuzar Eguino
  • María Martínez Gutiérrez
  • Pello Bikandi Ortega
  • Yaiza Bermudez Fernández
  • Unax Unzueta Carreras
  • Alba Ruiz Moreno
  • Gorka Torre Ibañez

Arte Ederren F.

F. Bellas Artes

1. Hautagaitza/Candidatura 1- Estudiantes de la F. Bellas Artes/Arte Ederren Fko ikasleak

  • Carolina León Jimenez
  • Santi Tubilla Alvarez
  • Alicia Maestre Vitoria
  • Oscar Calvo Olazabal
  • Silvia Bruna Guadamur

2. Hautagaitza/Candidatura 2- UIB Unibertsitateko Indar Batasuna

  • Maialen Oroz Irazoqui
  • Jon Quintas Hervas

Ekonomia eta Enpresa F.

F. de Economía y Empresa

1. Hautagaitza/Candidatura 1- Estudiantes de Economía y Empresa/Ekonomia eta Enpresako ikasleak

  • Nazrin Hasanova Vahid
  • Ricardo Ferraz Pereira
  • Iciar Yepes Goitia
  • Aritz Jauregui Saralegui
  • Amaia Rodriguez Navarro
  • Daniel Gonzalez Serna
  • Merveille Menjo Fouha

2. Hautagaitza/Candidatura 2- UIB

  • Izar Kortabarria Barruso
  • Ander Larrazabal Saitua
  • Nahia Lou Colomo
  • Julen Gonzalez Zarate
  • Naiara Prado Martin
  • Hodei Makazaga Pego

Gizarte eta Komunikazio Zientzien F.

F. CC. SS. y de la Comunicación

1. Hautagaitza/Candidatura 1- UIB (Unibertsitateko Indar Batasuna)

  • Mikel Adur Lacunza Bacaico
  • Naroa Apaolaza López
  • Julen Lur Eizagirre Aramendi

2. Hautagaitza/Candidatura 2- Ikasleok Martxan

  • Ainara Martinez de Albeniz Casales
  • Ekai Amuskibar Sarasua
  • Iraia de la Torre
  • Alai Kruse Goenaga
  • Jouloud Balaass El Outmani
  • Aimar Lopez Erasun
  • Malen Frantsesena Arnaiz
  • Oier Iriarte Arrondo
  •  Iratxe Muxika Karrion
  • Ane Gonzalez Castillo
  • Arantza Eguiguren Aizpiolea

3. Hautagaitza/Candidatura 3- Estudiantes de la F. de Ciencias Sociales y de la Comunicación/Gizarte eta Zientzien Fko Ikasleak

  • Alvaro Alejandro Gonzalez Cortez
  • Celia Rino Pardo
  • Oier Garcia Lopez
  • Agustina Figueroa Hernández
  • Adrián Pereira Abellán
  •  Saray García Zabala
  • Julen Gutiérrez Saceda
  • Lorea Eriz Avila
  • Mikel Ortiz Gonzalez
  • Angela Marco Rincón
  • Kevin Lajas López
  • Souhaila Lehhit El Morabit
  • Andoni Hernández San José
  • Julia Maria Flores Isla
  • David Hereñu González

Medikuntza eta Erizaintza F.

F. Medicina y Enfermería

1.  Hautagaitza/Candidatura 1- AEMMIB

  • Lander Bosque Cayuso
  • Jara Azcune Echevarria
  • Ignacio Martínez Alonso
  • Lorena Gurruchaga Elorza
  • Xabier Martinez Barrios
  • Oihane Hernandez Barbero

2. Hautagaitza/Candidatura 2- UIB (Unibertsitateko Indar Batasuna)

  • Ane Lucia Larra Moreno
  • Joel Rivas Carrillo
  • Maddi Aldazabal Lete
  • Lautaro Suarez Nasisi
  • Maider Cabello Angulo
  • Irati Begiristain Garcia

Bilboko Ingenieritza E.

E. de Ingeniería de Bilbao

1. Hautagaitza/Candidatura 1-: @EIB Consejo (Ikasleen Ahotsa/La voz del Estudiante)

  • Asier Núñez Domingo
  • Nerea Garmendia García
  • Jon Andoni Bretón Santamaría
  • Leire Santamaría López
  • Iñigo Ugedo Vicario
  • Ainhoa Lorza Gamarra

2. Hautagaitza/Candidatura 2- UIB

  • Jon Elortza Zufiaurre
  • Amaya Velasco Alonso
  • Unai Garnika Iñigo
  • Angela Beltran de Nanclares Conde
  • Axier Gurrutxaga Elizburu
  • Sara de la Cruz Urresti

Bilboko Hezkuntza F.

F. Educación de Bilbao

1. Hautagaitza/Candidatura 1- Ikasleok Martxan

  • Naroa Urkijo Erdoiza
  • Aner Idigoras Anduaga
  • Garbiñe Sagarduy Gonzalez
  • Aitor Yañez Perea
  • June Lopez Artetxe
  • Eneko Zarate Etxebarria
  • Lur Etxeberria Saitua
  • Itoitz Serna Araujo
  • Irati Gomez Aranberri

2. Hautagaitza/Candidatura 2- Estudiantes de la F. de Educación de Bilbao/Bilboko Hezkuntza Fko ikasleak

  • Haizea Dombriz de Sebastian
  • Josu Aguado Cuadrado
  • Eneritz Gil García
  •  Ainhize Guardino Cernadas

3. Hautagaitza/Candidatura 3- UIB Unibertsitateko Indar Batasuna

  • Leyre Lampre Beloqui
  • Alain Aurtenetxe Petralanda
  • Maddi Galarza Etxeberria

Lan Harreman eta Gizarte Langintza F.

F. de Relaciones Laborales y Trabajo Social

1.  Hautagaitza/Candidatura 1- Unibertsitateko Indar Batasuna

  • June Aranburu Bitorina
  • Oier Agirre Arteaga

2. Hautagaitza/Candidatura 2- Estudiantes de la F. de Relaciones Laborales y Trabajo Social/Lan Harreman eta Gizarte Langintza Fko ikasleak

  • Sergio Filipe Cardoso de Oliveira
  • Wingherlly Castillo Rodriguez
  • Mikel Alegre Santa Cruz
  • Paula Zorrilla Fresno
  • Fernando Miravalles Eguia

3. Hautagaitza/Candidatura 3- Compañero de la F. de RRLL y Trabajo Social/Lan Harreman eta Gizarte Langintza Fko ikaskideak

  • Meritxell Beltran Roca
  • Eneko Villoslada Torregaray
  • Sara Vaquero Gomez
  • Aitor Estivaríz Perez de Onraita
  • Alaia Camiñas Valdivieso
  • Maider Quintaros Gutiérrez

GIPUZKOA

Kimika  F.

F. de Química

1. Hautagaitza/Candidatura 1- Unibertsitateko Indar Batasuna

  • Ioritz Arburua Leonis
  • Mirane Florencio Zabaleta

Zuzenbide F.

F. de Derecho

1. Hautagaitza/Candidatura 1- Estudiantes de Derecho

  • Amy Julissa Guido Noguera
  • Unax Iturrioz Lekuona
  • Andrea Esperanca Jabato
  • Ivan Pinilla López
  • Oihane Lekuona Eizagirre
  • Xabier Gómez Arroyo
  •  Nora Lekuona Schlegel

2. Hautagaitza/Candidatura 2- UIB Unibertsitateko Indar Batasuna

  • Maddi Belamendi Azpitarte
  • Unai Ruiz de Loizaga González

3. Hautagaitza/Candidatura 3- EPPUR SI MUOVE

  • Anne Aretxederra Pena
  • Diego M. Espasa Labrador

Informatika F.

F. de Informática

1. Hautagaitza/Candidatura 1- Unibertsitateko Indar Batasuna

  • Intza Larburu Altuna
  • Aitzol Goikoetxea Mendizabal

2. Hautagaitza/Candidatura 2- IKUBO

  • Markel Ferro Postigo
  • Yaiza Antolín Rellán
  • Álvaro Iturriza Amunarriz
  • Alba Méndez Escribano
  • Iker Zaldua Martín

Hezkuntza, Filosofia eta Antropologia F.

F. de Educación, Filosofía y Antropología

1. Hautagaitza/Candidatura 1- Unibertsitateko Indar Batasuna

  • Aratz Fenandez de Pinedo Irastorza
  • Jone Berasategi Noriega
  • Aitor Salarzar Ortiz de Urbina

2.  Hautagaitza/Candidatura 2- Ikasleok Martxan

  • Aimar Jusue Rosano
  • Estitxu Ezpeleta Baigorrotegi
  • Patxi Martin Arregui
  • Lide Arrieta Alvarez
  • Joanes Aranguren Arrieta

Psikologia F.

F. Psicología

1. Hautagaitza/Candidatura 1- Psikontseiluko Klaustrokideak

  • Iker Callado Iza
  • Sara Abad García
  • Hugo Jacob

2. Hautagaitza/Candidatura 2- Unibertsitateko Indar Batasuna

  • Miren Telleria Zufiaur
  • Garai Zabalza Monasterio

3.  Hautagaitza/Candidatura 3- Ikasleok Martxan

  • Nagore Cantalejo Barrutieta
  • Oier Rotaetxe Barañano
  • Irantzu Perez de Anuzita Metola
  • Aser Martín Comeron
  • Arrate Amorín Mondragon

Arkitekturako G.E.T

E.T.S. de Arquitectura

1. Hautagaitza/Candidatura 1- Unibertsitateko Indar Batasuna

  • Uxue Etxeberria Etxeberria
  • Markel Garcia Vivanco
  • Irene Salvoch Goya
  • Oier Goikoetxea Valderrama
  • Sara Berganza Orcajada
  • Unai Zugazua Gonzalez
  • Saioa Iturgaiz Martinez
  • Ladis Lopez Arsuaga
  • Jone Moñux Garcia

2. Hautagaitza/Candidatura 2- Estudiantes de Arquitectura/Arkitektura ikasleak

  • Ane Garrido Ramos
  • Markel Iturriza Bilbao

Gipuzkoako Ingeniaritza E.

E. de Ingeniería de Gipuzkoa

1. Hautagaitza/Candidatura 1-

  • Imanol Ruiz de Larrinaga Zabalza
  • Jone Artola Irigoyen
  • Aritz Ezkerro Lopez de Sosoaga
  • Carmen Gaztelu Menchaca
  • Asier Alonso Sueskun