órganos_gobierno

Gobernu Organoak

Dekanotza Taldea

Dekanoa

Julio María Calleja González

Euskara Dekanordea eta Egoitza Koordinatzailea

Saioa Urrutia Gutiérrez

Idazkaria

Emilio Usún González

Nazioarteko Harremanetarako eta Sarbiderako Dekanordea eta Atala Koordinatzailea

Jordan Santos Concejero

Kalitate eta Proiekzio Sozialeko Dekanordea

Maite Fuentes Azpiroz

Ordenazio Akademikoko Dekanordea

Eneko Fernández Peña

Irakaskuntza, Practicum eta GrAL Koordinaziorako Dekanordea

Iñaki Echeverría Garay

Ikasleei Arreta, Berdintasuna eta Jasangarritasuna Emateko Dekanordea

Aitor Iturricastillo Urteaga

 

Fakultateko Batzarra

 

Batzarraren osaketa:

Dekanoa:

  • CALLEJA, Julio

Dekanordeak:

  • FUENTES, Maite
  • ECHEVERRÍA, Iñaki
  • FERNÁNDEZ, Eneko
  • ITURRICASTILLO, Aitor
  • SANTOS, Jordan
  • URRUTIA, Saioa

Akademi Idazkaria:

  • USÚN, Emilio

Administratzailea:

  • JUARROS, Arantza

IIP Iraunkorra:

  • BADIOLA, Aduna
  • CAYERO, Ruth
  • EGIBAR, Miren
  • EREÑO, Carmen
  • ETXANIZ, Xabier
  • FERNÁNDEZ, Arantzazu
  • GARAY, Beatriz
  • GOÑI, Eider
  • INZA, Mª José
  • LÓPEZ, Ana Luisa
  • MALDONADO, Sara
  • MARTÍNEZ DE SANTOS, Raúl
  • RICO, Arantza
  • RUIZ DE ARCAUTE, Javier
  • SAGASTUME, Rafael
  • USABIAGA, Oidui
  • YANCI, Javier

Bestelako IIP:

  • FERNÁNDEZ, Oihane
  • FERNÁNDEZ, Uxue

Administrazio eta Zerbitzuen Pertsonala:

  • CORRES, Mariví
  • MARÍN, Mertxe
  • MENDAZONA, Gerardo
  • REDONDO, Gotzone
  • VIGALONDO, Blanca

Ikasleak:

  • ALTUBE, Bittor
  • AMUBIETA, Julen
  • ARIZUBIETA, Aroa
  • ARRILLAGA, Zuhaitz
  • ARRUTI, Naroa
  • KEREJETA, Alaitz
  • PUJOLS, Midwandy
  • ELORZA, Paul

Batzordeak

Egoitzako Batzordea Ataleko Batzarra

Dekanorde Koordinatzailea

  • URRUTIA, Saioa

Idazkaria

  • ECHEVERRÍA, Iñaki

Administratzailea

  • JUARROS, Arantza

Irakasle Iraunkorrak

  • ETXANIZ, Xabier
  • FERNÁNDEZ, Arantzazu
  • GOÑI, Eider
  • LÓPEZ, Ana Luisa
  • RICO, Arantza

Irakasle Ez Iraunkorrak

  • FERNÁNDEZ, Oihane

AZP

  • MENDAZONA, Gerardo
  • REDONDO, Gotzone

Ikasleak:

  • ALTUBE, Bittor
  • AMUBIETA, Julen
  • ARIZUBIETA, Aroa
  • KEREJETA, Alaitz
  • PUJOLS, Midwandy

Dekanoa

  • CALLEJA, Julio

Idazkaria

  • USÚN, Emilio

Administratzaile administratiboa

  • VIGALONDO, Blanca

Irakasle Iraunkorrak

  • EGIBAR, Miren
  • EREÑO, Carmen
  • GARAY, Beatriz
  • GRANADOS, Cristina
  • INZA, Mª José
  • MARTÍNEZ DE SANTOS, Raúl
  • SAGASTUME, Rafael
  • USABIAGA, Oidui
  • YANCI, Javier

Irakasle Ez Iraunkorrak

  • FERNÁNDEZ, Uxue

AZP

  • hutsik

Ikasleak:

  • ARRILLAGA, Zuhaitz
  • ELORZA, Paul
  • HERNÁNDEZ, Aritz

IKASTEGIAREN ARAUTEGIAN, OINARRIZKOAN ETA GESTIORAKO ARAUTEGIAN EZARRITAKO BATZORDEAK

Fakultateko Batzarraren Batzorde Iraunkorra Hauteskunde Batzordea

(Ikastegiaren arautegiko 6 artikulua)

Dekanoa

  • CALLEJA, Julio

Idazkaria

  • USÚN, Emilio

Batzordekideak

  • IIPI:
    • CAYERO, Ruth
    • GRANADOS, Cristina
    • INZA, Mª José
    • MALDONADO, Sara
    • RICO, Arantza
    • RUIZ DE ARKAUTE, Javier
    • USABIAGA. Oidui
  • BIIP:
    • FERNÁNDEZ, Oihane
  • AZP:
    • JUARROS, Arantza
  • Ikasleak
    • ALTUBE, Bittor

ERATZE DATA: Fakultateko batzarraren 2021eko urtarrilaren 14ko bilera.

 

Zozketaz hautatua Araudiari jarraituz, Dekanoa eta Idazkaria izan ezik berezko kideak bait dira, 2021eko urtarrilaren 14an egindako Fakultate Batzarrean

 

Dekanoa

  • CALLEJA, Julio

Idazkaria

  • USÚN, Emilio

Irakasle Iraunkorren ordezkaria

  • RICO, Arantza
  • FERNÁNDEZ, Arantza (ordezkoa)

Gainerako irakasleen ordezkaria

  • FERNÁNDEZ, Oihane
  • FERNÁNDEZ, Uxue (ordezkoa)

AZPkoen ordezkaria

  • MARÍN, Mertxe
  • REDONDO, Gotzone (ordezkoa)

Ikasleen ordezkaria

  • ARRIZUBIETA, Aroa
  • PUJOLS, Midwandy (ordezkoa)

 

Akademia Antolakuntzako Batzordea

(Ikastegiaren arautegiko 7 artikulua)

Dekanoa

  • CALLEJA, Julio

Egoitzako Koordinatzailea

  • URRUTIA, Saioa

Batzordekideak

HEZKUNTZA

  • FERNÁNDEZ, Arantza
  • BASASORO, Maitane (2022ko azaroaren 23ko Fakultate Batzarra)
  • VIZCARRA, Mª Teresa

KIROLA

  • YANCI, Javier (2021eko martxoaren 4ko Fakultate Batzarra)
  • LOS ARCOS, Asier (2022ko azaroaren 23ko Fakultate Batzarra)

IKASLEAK

  • Plaza hutsa

Idazkaria

  • USÚN, Emilio

ERATZE DATA: Fakultateko batzarraren 2018ko urtarrilaren 24ko bilera.

Jardun ahal da egoitzan zein atalean osatutako azpibatzorde aholkularien bidez, esparru bakoitzeko kideen arabera.

Euskara Batzordea

(Ikastegiaren arautegiko 9 artikulua)

  • Dekanoa edo, dekanotza taldeko kide izanik, bere ordez ari daitekeen kidea izango da batzordeburu: Saioa URRUTIA
  • 4 irakasle-ikertzaile, HEZKUNTZAKOAK: Asier BARANDIARAN, Iratxe ANTONIO, Alex GURRUTXAGA, Estibaliz RAMOS (hiru azken hauek 2022ko azaroaren 23ko Fakultate Batzarrean onartuak)
  • 2 irakasle-ikertzaile, KIROLEKOAK: Estibaliz ROMARATEZABALA, Luix Mari ZULAIKA (azken hau 2022ko azaroaren 23ko Fakultate Batzarrean onartua)
  • AZPko 1, HEZKUNTZAKOA: Alberto ZABALA
  • AZPko 1, KIROLEKOA
  • Ikasleen 2 ordezkari (KIROLAKO 1 eta HEZKUNTZAKO 1): Plaza hutsak
  • Batzordeko idazkaria: Batzordeko kideen artean izendatutakoa.

ERATZE DATA: Fakultateko batzarraren 2018ko urtarrilaren 24ko bilera.

Berdintasun Batzordea

(Ikastegiaren arautegiko 10 artikulua)

  • Dekanoa: Aitor ITURRICASTILLO URTEAGA (Dekanoak eskuordetuta)
  • Egoitzako koordinatzailea: Saioa URRUTIA GUTIERREZ
  • 2 irakasle-ikertzaile, HEZKUNTZAKOAK: Dorleta APAOLAZA LLORENTE, Ana Luisa LOPEZ VELEZ
  • 2 irakasle-ikertzaile, KIROLAKOAK: Uxue FERNANDEZ LASA, Javier RUIZ DE ARCAUTE GRACIANO (azken hau 2022ko azaroaren 23ko Fakultate Batzarrean onartua)
  • AZPko 1, HEZKUNTZAKOA: Arantza JUARROS OSTOLAZA
  • AZPko 1, KIROLEKOA:  Blanca VIGALONDO RUIZ DE APODACA
  • Ikasleen 3 ordezkari (KIROLAKO 2 eta HEZKUNTZAKO 1): Plaza hutsak
  • Batzordeko idazkaria: Batzordeko kideen artean izendatutakoa.

Egoitzan eta atalean, bana azpibatzorde aholkulari egongo da, esparru bakoitzeko kideek osatuta.

ERATZE DATA: Fakultateko batzarraren 2018ko urtarrilaren 24ko bilera.

Berrikuste eta Erreklamazioetarako Batzordea

(Graduko ikasketen gestio arautegiaren 22. artikulua eta aplika daitezkeen beste arau batzuk)

  • Dekanoa: Julio CALLEJA
  • Egoitzako koordinatzailea: Saioa URRUTIA
  • Batzordekideak:
    • HEZKUNTZA: Txabi ARNAL
    • KIROLA: Jordan SANTOS (2020 uztailaren 17tik aurrera)
    • IKASLEAK: Plaza hutsa
  • Idazkaria: Emilio USÚN

Egoitza eta atala egonik, aukera egon badago batzorde ezberdinetan aritzea egoitzean eta atalean, esparru bakoitzeko kideek osaturik. Eta esparru bakoitzeko ikasleen kontseiluko ordezkaria edo ordezka dezakeena joango da.

ERATZE DATA: Fakultateko batzarraren 2018ko urtarrilaren 24ko bilera.
Epaimahai Berezia

(Graduko ikasketen gestio arautegiaren 27. artikulua eta aplika daitezkeen beste arau batzuk)

  • Dekanoa: Julio CALLEJA
  • Ataleko koordinatzailea: Saioa URRUTIA
  • IRI:
    • Musika, Plastika eta Gorputz Adierazpidearen Didaktika: Guillermo INFANTE edo, gerora, izendatuko dena.
    • Hizkuntzaren eta Literaturaren Didaktika: Asier BARANDIARAN edo, gerora, izendatuko dena.
    • Matematikaren Didaktika eta Zientzia Esperimentalak: Aritz RUIZ.
    • Gizarte Zientzien Didaktika: Aritza SAENZ DEL CASTILLO edo, gerora, izendatuko dena.
    • Didaktika eta Eskola Antolakuntza: Héctor GALINDO. Suplente Ana Luisa LÓPEZ
    • Euskal Hizkuntza eta Komunikazioa: Inés GARCÍA
    • Bilakaeraren eta Hezkuntzaren Psikologia:  Estitxu RAMOS (Hezkuntza), Ainara DUQUE (Kirola).
    • Erlijio Mintegia (I.I.G.): José Domingo GÓMEZ edo, gerora, izendatuko dena.
    • Hezkuntzaren Teoria eta Historia: Imanol SANTAMARÍA edo, gerora, izendatuko dena.
    • Gorputz eta Kirol Hezkuntza: Clara URDANGARÍN.
    • Soziologia eta Gizarte Lana: Iraide FERNÁNDEZ.
  • Ikasleen ordezkari bat: Plaza hutsa
  • Idazkaria: Emilio Usún (ahotsaz baina botorik gabe)

Atalik edo/eta titulazio bat baino gehiago denean, bana epaimahai berezi ezarri ahal izango da egoitzarako eta atalerako. Ataleko batzordeburua koordinatzailea izango da. Idazkaria zein bere esparrukoa izango da.

ERATZE DATA: Fakultateko batzarraren 2018ko urtarrilaren 24ko bilera.
Ikastegiko Kalitate Batzordea

(Ikastegien oinarrizko arautegiko 13. artikulua)

Ikastegiko batzarraren 2017ko otsailaren 13an egindako bileran 8. ERANSKIN gisa atxikita dagoen testua.

HEZKUNTZA ETA KIROL FAKULTATEAREN KALITATE BATZORDEA OSATZEKO PROPOSAMENA

  1. Hauek izango dira Kalitate Batzordearen osakideak:
    1. Dekano taldearen bi ordezkari: Dekanoa edo ordezka dezakeen pertsona eta eremu honetako dekanordea (hezkuntza edo kirola), dekanoarenaz besteko esparrukoa.  
    2. IRIko lau ordezkari, dekano taldekoak ez direnak, gradu bakoitzeko sail ezberdinetakoak, ahal bada, gradu edo ikastaroko koordinatzaile. 
    3. Administrazio eta Zerbitzuetako Pertsonalaren bi ordezkari, ahal dela kalitatearen arloan arduraren bat daukana.
    4. Ikasleen hiru ordezkari, bana graduko.
  2. Ahalegina egingo da gizonek eta emakumeek pareko ordezkari kopurua izan dezaten batzordean.
  3. Batzordeko burua fakultateko dekanoa izango da, edo hark izendatutako pertsona. Ikastegiko Kalitate Batzordeak berak erabakiko du zein batzordekide izango den batzordeko idazkaria.
  4. Kalitate batzordeko kideak ikastegiko batzarrak izendatuko ditu, dekanotza taldearen proposamenez. Izendapena lau urtetarako izango da. Ikasleen ordezkariak, berriz, bi urtetarako izendatuko ditu, baina epe hori luzatu ahal izango da.
  5. FEDeko kalitate batzordearen irizpideek eta jardunak jarraipena izan dezaten, kideen erdiak baino ez dira aldatuko batzordea berritzen den bakoitzean, eta hori bi urterik behin izango da.

KALITATE BATZORDEKO KIDEAK

  • DEKANOTZA: Maite FUENTES AZPIROZ, Saioa URRUTIA GUTIERREZ.
  • IRI:
    • KIROLA: Aduna BADIOLA LEKUE, Valentín ROCANDIO CILVETI.
    • HEZKUNTZA: Judit MARTINEZ ABAJO, Arantza RICO MARTINEZ.
    • MASTERRA: Jordan SANTOS CONCEJERO.
  • AZPko 1, HEZKUNTZAKOA: Arantza JUARROS OSTOLAZA.
  • AZPko 1, KIROLEKOA:  Jesús Angel LARRINAGA GUZMAN.
  • IKASLEAK: Haritz HERNANDEZ (Kirola), Alaitz KEREJETA (Hezkuntza)
  • Batzordeko idazkaria: Batzordeko kideen artean izendatutakoa.

 

ERATZE DATA: Fakultateko batzarraren 2018ko urtarrilaren 24ko bilera.

BESTELAKO BATZORDEAK
(2018ko abenduaren 18ko Fakultate Batzarrean onartuak)

GrAL eta Practicumaren batzordea

  • Practicum eta GrALeko Dekanordea: Iñaki Echeverria Garay (Dekanoak eskuordetuta)
  • Idazkari Akademikoa: Emilio Usún
  • Egoitza Koordinatzailea: Saioa Urrutia
  • Kideak:
    • HEZKUNTZA: Iratxe Antonio Agirre, Txabi Arnal Gil, Rakel Gamito Gómez eta Ana Zuazagoitia Rey-Baltar (ordezkoa Igor Camino Ortiz de Barrón)
    • KIROLA: Iñaki Ortuzar Oyanguren, Aitor Pinedo Jauregi, Javier Ruiz de Arcaute Graciano, Ekain Zubizarreta Zuzuarregi (azken hiru hauek 2022ko azaroaren 23ko Fakultate Batzarrean onartuak)
    • IKASLEAK:
Irakaskuntza Koordinazio Batzordea
  • Irakaskuntza Koordinazio Dekanordea: Iñaki Echeverria Garay (Dekanoak eskuordetuta)
  • Idazkari Akademikoa: Emilio Usún
  • Egoitza Koordinatzailea: Saioa Urrutia
  • Graduko Koordinatzaileak:
    • HAUR HEZKUNTZA: Judit Martínez Abajo
    • LEHEN HEZKUNTZA: Arantza Rico Martínez
    • JARDUERA FISIKOAREN ETA KIROLAREN ZIENTZIAK: Aduna Badiola Lekue
  • Masterren Arduraduna: Jordan Santos Concejero
  • Moduluen Koordinatzaileak:
    • Priscila Comino González
    • Iker Ros Martínez de Lahidalga
    • Dorleta Apaolaza Llorente
    • Maitane Basasoro Ciganda
    • Amaia Urzain Martínez
    • Ainhoa Ezeiza Ramos
    • Uzuri Albizu Mallea
    • Gema Lasarte Leonet
    • Héctor Galindo Domínguez
    • Ainara Achurra Ahumada
    • Eider Sainz de la Maza Alday
    • Joseba Arregi Orue
    • Amaia Álvarez Uria
    • Irantzu Ibáñez Lasurtegi
  • Kurtsoko Koordinatzaileak:
    • Jesús Cámara Tobalina
    • Cristina Granados Domínguez
    • Ilargi Gorostegi Anduaga
    • Estibaliz Romaratezabala Aldasoro
  • Ikasleak: