home_cabecera

Menu Toggle site navigation

Breadcrumb

w_noticia_cambio_climatico

KLIMA ALDAKETAREN EGUNA

Azaroaren 9an eta 10ean, UPV/EHUko Zientzia eta Teknologia Fakultateak Klima Aldaketari buruzko hainbat ekitaldi antolatuko ditu, "Klima Aldaketaren Eguna" izenekoa.

First publication date: 29/10/2021

Azaroak 9

Bizkaia Aretoa. Mitxelena aretoa

18:30 Hitzaldia
Prof. Yvo de Boer. "The multiple challenges in addressing global climate change: no single truth, solution or perception”

(IKUSI BIDEOA English)

(IKUSI BIDEOA Gaztelaniaz)

 

 

 

Azaroak 10

ZTF/FCTko Paraninfoan

09:30 - 10:40 Mahai-ingurua: SOLUZIO TEKNOLOGIKOAK

  • Gorka Elordi (moderatzailea): Titular de Universidad. Dpto Ingeniería Química (gorka.elordi@ehu.eus)
  • David Pardo: Visitante Ikerbasque. Dpto. Matemáticas (david.pardo@ehu.eus )
  • Teo Rojo: Catedrático Emérito de Universidad. Dpto. Química Orgánica e Inorgánica (teo.rojo@ehu.eus )
  • Edurne Redondo: Investigador Doctor. Dpto. Química Orgánica e Inorgánica (edurne.redondo@ehu.eus)
  • Martín Olazar: Catedrático de Universidad. Dpto Ingeniería Química (martin.olazar@ehu.eus)
  • Fernando Plazaola: Catedrático de Universidad. Dpto. Electricidad y Electrónica

(IKUSI BIDEOA)
 

10:50 - 11:50 Mahai-ingurua: INGURUMEN-EGOERA

  • Elsa Sainz de Murieta (Moderatzailea): Facultad de Relaciones Laborales y Trabajo Social. Dpto. Economía Aplicada (elisa.sainzdemurieta@bc3research.org; elisa.sainzdemurieta@ehu.eus)
  • Ane Zabaleta: Investigador Doctor (PIC). Dpto. Geología (ane.zabaleta@ehu.eus )
  • Daniel Marino: Visitante Ikerbasque. Dpto. Biología Vegetal y Ecología (daniel.marino@ehu.eus )
  • Ionan Marigomez: Catedrático de Universidad. Dpto. Zoología y Biología Celular Animal (ionan.marigomez@ehu.eus )
  • Arturo Elosegi: Catedrático de Universidad. Dpto. Biología Vegetal y Ecología (arturo.elosegi@ehu.eus)
  • Alejandro Cearreta: Titular de Universidad. Dpto. Geología (alejandro.cearreta@ehu.eus)

(IKUSI BIDEOA)

 

12:15 - 13:15 Yvo de Boer irakasleak mahai-inguruetan sortutako galderei eta ikus-entzuleen kezkei erantzungo die. El profesor Yvo de Boer responderá a las preguntas surgidas en las mesas redondas y a las inquietudes del público.

(IKUSI BIDEOA)

 

Yvo de Boer irakaslea

Yvo de Boer (1954ko ekainaren 12a) nazioarteko ingurumen-politikako aholkulari eta aholkularia da. De Boer Klima Aldaketari buruzko Nazio Batuen Esparru Konbentzioaren (CMNUCC) idazkari exekutibo ohia da, 2006tik 2010era arte. NBEko agintaldiaren ondoren, De Boer KPMGko Jasangarritasun eta Klima Aldaketa Zerbitzuen Presidentea izan zen. 2014tik 2016ra, Boeretik Global Green Growth Institute (GGGI) erakundeko zuzendari nagusia izan zen, Seulen egoitza zuen nazioarteko ingurumen-erakunde bat.