FORMAZIO-ESKAINTZA

Prestakuntza-ikastaroak

Ikerketarako Zerbitzu Orokorren (SGIker) zereginetako bat Zientzia eta Teknologiaren arloko ezagutza eta aurrerapenak eguneratzen laguntzeko prestakuntza-jarduerak garatzea eta bultzatzea da. Ikuspuntu horren arabera, SGIkerrek I+G+b babesteko hainbat jarduera egiten dituzte urtero; besteak beste, prestakuntza-ikastaroak eskaintzen dituzte.

2019ko ikastaroen eta mintegien eskaintza

SGIkerrek zientzia eta teknologiaren honako arlo hauetako ikastaroak eskaintzen dituzte:

MATERIALAK ETA AZALERAK

ERREF ZERBITZUA IKASTAROA EDO MINTEGIA IRAUPENA DATAK IZENA EMAN
19101 Laser Laborategi Berezia

Laser pultsu ultralaburrak: sorkuntza, manipulazioa eta aplikazioak

Ikastaroaren fitxa (.pdf, 886 KB)

25 ordu 2019/06/17tik 21era

Izena emateko orria

2019/06/10-ra arte

19102 Makroportaera, Mesoegitura, Nanoteknologia

Indar Atomikoen Mikroskopia: Operazio moduak, teknika aurreratuak eta aplikazioak

Ikastaroaren fitxa (.pdf, 796 KB)

20 ordu 2019/05/27tik 31era

Izena emateko orria

2019/05/20-ra arte

19103 X Izpien Zerbitzu Orokorra

X Izpien Difrakzioa eta Fluoreszentzia: Aplikazioa material geologikoetan eta antzekoetan

Ikastaroaren fitxa (.pdf, 865 KB)

20 ordu 2019/05/27tik 31ra

Izena emateko orria

2019/05/20-ra arte

19104 X Izpien Zerbitzu Orokorra

Sintesizko materialen egituraren karakterizazioa X Izpien difrakzioaren bidez

Ikastaroaren fitxa (.pdf, 953 KB)

20 ordu 2019/09/23tik 27ra

Izena emateko orria

2019/09/16-ra arte

19105 X Izpien Zerbitzu Orokorra

X Izpien Difrakzioa (Hard/Soft Materials)

Ikastaroaren fitxa (.pdf, 743 KB)

20 ordu 2019/11/ 25etik 29ra

Izena emateko orria

2019/11/18-ra arte

19106 X Izpien Zerbitzua

XPS Espektroskopiaren Oinarriak eta Aplikazioak

Ikastaroaren fitxa (.pdf, 900 KB)

20 ordu

Atzeraturik Data berriak:

2019/10/07tik 10ra

Izena emateko orria

2019/10/01-era arte

 

BIOMEDIKUNTZA ETA BIOTEKNOLOGIA

ERREF ZERBITZUA

IKASTAROA EDO MINTEGIA

IRAUPENA DATAK IZENA EMAN
19201 Genomika Zerbitzua:
Sekuentziazio eta Genotipatze Unitatea

DNAren sekuentziazioa eta genotipatzea: markatzaileak, aplikazioak, metodologiak eta datuen analisiak.

Ikastaroaren fitxa (.pdf, 1082 KB)

20 ordu

2019/07/16tik-19ra

Izena emateko orria

2019/07/09-ra arte

19202 Genomika Zerbitzua:
DNA Bankua

DNAren sekuentziazioa

Ikastaroaren fitxa (.pdf, 907 KB)

20 ordu

2019/11/04tik-08ra

Izena emateko orria

2019/10/28-ra arte

19203

Genomika Zerbitzua: Gene Adierazpenaren Unitatea

Gene Adierazpenen analisia denbora errealeko PCR bidez edo RT-qPCR.

Ikastaroaren fitxa (.pdf, 1257 KB)

20 ordu 2019/10/21etik-25era

Izena emateko orria

2019/10/14-ra arte

19204 Genomika Zerbitzua:
Proteomika unitatea

Proteomikaren Aplikazioak: Identifikazioa, Kuantifikazioa eta
Itzulpen Ondoko Aldaketak

Ikastaroaren fitxa (.pdf, 735 KB)

20 ordu

2019/06/19tik-25era

Izena emateko orria

2019/06/12-ra arte

19205 Mikroskopia Analitikoa eta Bereizmen Handikoa Biomedikuntzan Zerbitzua

Mikroskopia fokukidearen, mikroskopia elektronikoaren eta fluxu-zitometriaren oinarriak eta aplikazioak biomedikuntzan

Ikastaroaren fitxa (.pdf, 868 KB)

20 ordu 2019/09/23tik 27ra

Izena emateko orria

2019/09/14-ra arte

19206 Mikroskopia Analitikoa eta Bereizmen Handikoa Biomedikuntzan Zerbitzua

Irudi digitala mikroskopia biomedikoan: kurtso praktikoa.

Ikastaroaren fitxa (.pdf, 1079 KB) 

20 ordu 2019/06/10etik 14ra

Izena emateko orria

2019/06/03-ra arte

INGURUMENA

ERREF ZERBITZUA

IKASTAROA EDO MINTEGIA

IRAUPENA DATAK DATAK
19301 Fitotroi eta Negutegi Zerbitzua

Ingurugiroko laginetan aplikatutako teknika analitikoak: CI (Kromatografia ionikoa), ICP (induzitutako plasma bidezko espektrometria), RMN (Erresonantzia magnetiko nuklearra), TOC (Karbono organiko totala).

Ikastaroaren fitxa (.pdf, 815 KB)

30 ordu 2019/11/26tik-28ra

Izena emateko orria

2019/11/19-ra arte

BERME TEKNOLOGIKOA

ERREF ZERBITZUA IKASTAROA EDO MINTEGIA IRAUPENA DATAK IZENA EMAN
19401 Multiespektroskopia akoplatuen laborategi berezia (LASPEA)

RAMAN espektroskopiaren oinarriak eta aplikazioak.

Ikastaroaren fitxa (.pdf, 845 KB)

20 ordu

2019/10/14tik-18ra

Izena emateko orria

2019/10/07-ra arte

19402 Bizkaiko Analisirako Zerbitzu Zentrala

Akoplatuta High Performance Kromatografia Likidoa (HPLC) Eta Kromatografia (UHPLC) Tandem Masa Espektrometriara (Operazioa Eta Aplikazioa QqQn Eta Hastapena Q-TOFn).

Ikastaroaren fitxa (.pdf, 910 KB)

25 ordu 2019/10/04tik-08ra

Ikastaroa beteta

19403 Bizkaiko Analisirako Zerbitzu Zentrala

Gas-kromatografia masen hautematearekin. Ikastaro teorikoa eta aplikazio praktikoak.

Ikastaroaren fitxa (.pdf, 961 KB)

30 ordu 2019/05/27tik-31era

Ikastaroa beteta

19404 Bizkaiko Analisirako Zerbitzu Zentrala

Datu-bolumen handien aldagai anitzeko tratamendu estadistikoa

Ikastaroaren fitxa (.pdf, 872 KB)

25 ordu

2019/11/25etik-29ra

Izena emateko orria

2019/11/18-ra arte