Programa

 EKAINAK 27

ORDUA  
17:30 Tabakalerako Hirikilabs Kultura Digitala eta Teknologia laborategira bisita 

 

EKAINAK 28

Ordua  

9:00 

Materialaren jasoketa

9:30

Harrera hitzaldia eta ongietorria

Hezkuntza, Filosofia eta Antropologia Fakultateko Dekanoa: Iñaki Marko

Ikasleen eta Enplegagarritasunaren arloko errektoreordea: Txelo Ruiz

10:00

Hasierako hitzaldia: "Aplikatzeko teknologiatik pentsatzeko teknologiara: ikerketa eta irakaskuntzarako inplikazioak"


Juana Mª Sancho Gil (Bartzelonako Unibertsitatea)

11:00 Coffee Break
11:30

Komunikazio saio paraleloak

1. Gai-lerroa

Praktika teknologikoak inklusiorantz

2. Gai-lerroa
Gizarte digitalizatuak pertsonengan sortzen duen normalizazio egoerei buruzko jarrera-hartze kritikoa.

3. Gai-lerroa
Hezkuntza eta gizarte erakundeetan egiten diren ikerketak irakasleen hasierako eta etengabeko prestakuntza eta hiritartasunaren hobekuntzarako

4. Gai-lerroa
XXI. mendeko hiritartasunaren konpetentzia digitala

13:00 Bazkaria
15:00

Mahai ingurua: Ahalduntzea eta IKTak

  • Juana Mª Sancho (Bartzelonako Unibertsitatea)                            
  • Julio Zino (Bartzelonako Unibertsitatea)                                              
  • Mª Luz Guenaga (Deustuko Unibertsitatea)

Moderatzailea: José Miguel Correa Gorospe (Euskal Herriko Unibertsitatea)

16:15

RUTE elkarrizketak: Konpetentzia digitalaren egoera Gradu desberdinetan

  • Joan-Anton Sánchez i Valero (Bartzelonako Unibertsitatea)
  • Ángel San Martín (Valentziako Unibertsitatea)
  • Daniel Losada (Universidad del País Vasco-Euskal Herriko Unibertsitatea)

Moderatzailea: Joan-Anton Sánchez i Valero (Bartzelonako Unibertsitatea)

17:30 Kontalariak: Kongresu birtualaren laburpen saioa.
18:00 RUTE bilera
21:30 Gastronomiazko Euskal Anaiartean afaria

EKAINAK 29

Ordua  
09:00 Hasiera hitzaldia: "Empower seniors to be e-included : they will become active  and creative citizens  and change society!"
Monique Epstein, e-Serniors Europa 
10:00 Coffee Break
10:30

Mahai ingurua: Hiritartasun digitalerako erronkak eta parte-hartzea

  • Monique Epstein (e-Seniors)                                                         
  • Maialen Garmendia (Euskal Herriko Unibertsitatea)                            
  • Susanna Tesconi (Universitat Oberta de Catalunya)              
  • Moisés Mañas (Malagako Unibertsitatea)

Moderatzailea: Manuel Area Moreira (La Lagunako Unibertsitatea)

11:30

RUTE elkarrizketak: Graduetako Hezkuntza Teknologiako irakasgaien mapa: ekintzarako planak

Moderatzailea: Susanna Tesconi (Universitat Oberta de Catalunya)

13:00 Kontalariak eta ondorioak
14:00 Jardunaldien agurra
14:15 Bazkaria