Hezkuntza berrikuntzarako proiektuak

Iraunkortasunerako Hezkuntza

4. garapen iraunkorraren helburua

Deialdia 2019/20

Proiektua Koordinazioa
Gardentasuna eta genero ikuspegia informaziorako erredakzioaren irakaskuntzan.  Leire Iturregui Mardaras
leire.iturregui@ehu.eus
Garapen iraunkorrerako Helburuak (GIH) Biologiako graduan. Ines Arana Basabe
ines.arana@ehu.eus
Motibazioa, Erresilientzia, talde-lanerako Orientazioa, norberaren eraginkortasuna eta lanbide gaitasunak Manuel Norberto Sanchez de Miguel
manu.sanchez@ehu.eus
"Iraunkortasuna eta gizarte erantzukizuna" zeharkako gaitasunaren mailaz mailako garapena lankidetza-metodologia aktiboen bitartez Giza Elikadura eta Dietetikako Graduan. Arrate Lasa Elgezua
arrate.lasa@ehu.eus
Ingeniaritzako Ikasketetan iraunkortasunerako hezten. Teresa Guraya Diez
teresa.guraya@ehu.eus
Berariazko eta zeharkako gaitasunen, Metodologia Aktiboen eta Gradu Amaierako Lanen garapena Farmaziako graduan. Yolanda Fernandez Aranguiz Guridi
y.fernandezdearanguiz@ehu.eus
Ezin izango alde egin! / 
 A plana “IRAUNKORTASUNA” baino ez dago, ez dagoelako  B planetarik.
Estibaliz Saez de Camara Oleaga
estibaliz.saezdecamara@ehu.eus
Diziplina anitzeko ikaskuntza eta komunikazio dinamikak osasun zientifikoaren esparruan ezagutzaren transferentziarako unibertsitatearen eginkizun sozial gisa

Laura Saenz del Burgo Martínez laura.sanchezdelburgo@ehu.eus

Memoria eta bizikidetza. EAEko ikasgeletan motibazio politikoko indarkeriaren tratamendua Naiara Vicent Otaño naiara.vicent@ehu.eus
Energia berriztagarrien inguruko ikerketa-instalazioak erronketan oinarritutako metodologia aktiboetarako ingurune esperimental gisa Francisco Javier Maseda Rego fcjavier.maseda@ehu.eus
Giza Eboluzioan generoaren tratamendua Neskuts Izagirre Agirrebalzaga neskuts.izagirre@ehu.eus
Hezkuntza Berrikuntza diziplinartekotasun arlo psiko-sozio-edukatiboan Joana Jaureguizar Alboniga-Mayor joana.jauregizar@ehu.eus

Deialdia 2018/19

Proiektua Koordinazioa
STEM eta iraunkortasunerako gaitasunen garapena: Arabako Campuseko ortu eko-didaktikoa ta diziplinartekoa Lehen hezkuntzako Graduan garatzeko espazio gisa Arantza Rico Martinez
arantza.rico@ehu.eus
Genero ikuspegia irakaskuntzan: genero Berdintasunerako gaitasunen ikaskuntzarako tresna eta metodologia aktiboen planifikazioa, garapena eta ebaluazioa Eva María Velasco Balmaseda
eva.velasco@ehu.eus
Gaming-aren erabilera ekonomia ekologikoaren arloan irakaskuntzan oinarritutako ikerkuntza egiteko ingurune batetan  (ABIGAME) David Hoyos Ramos
david.hoyos@ehu.es
Genero ikuspegia Gizarte eta Komunikazio Zientzien Fakultateko Graduen irakaskuntzan: diagnostikoa eta aurrera egiteko proposamenak Milagros Amurrio Velez
mila.amurrio@ehu.eus
Rol-jokoetan oinarritutako ikaskuntza: aplikazioa Aldaketa Klimatikoaren Ekonomiari Marta Escapa Garcia
marta.escapa@ehu.eus
Genero ikuspegia sartzea metodologia aktiboen bitartez Ingeniaritza Mekanikoko Graduko irakasgaietan zaintze gaitasunak garatzeko Amaia Calleja Ochoa
amaia.calleja@ehu.eus
Audiogida eskuragarri, inklusibo eta eleaniztun baten sorrera. Zerbitzu bidezko ikaskuntza esperientzia bat Letren Fakultatean. Jose Tomas Conde Ruano
tomas.conde@ehu.eus

Deialdia 2017/18

Proiektua Koordinazioa
Gizarte-konpromisoa sustatzeko irakaskuntza-ekintzak:  elkartasuna eta iraunkortasuna Saioa Telletxea Artzamendi
saioa.telletxea@ehu.eus