Membres

Itziar Idiazabal


Departamento de Lingüística y Estudios Vascos
Facultad de Letras
Universidad del Pais Vasco
Teléfono +34 94501 3148
E-mail: itziar.idiazabal@ehu.eus

Page web

Marijo Ezeizabarrena


Departamento de Lingüística y Estudios Vascos
Facultad de Letras
Universidad del Pais Vasco
Teléfono +34 94501 3652
E-mail: mj.ezeizabarrena@ehu.eus

Page web

Ines M. García Azkoaga


Departamento de Lingüística y Estudios Vascos
Facultad de Letras
Universidad del Pais Vasco
Teléfono: +34 94501 3535
E-mail: ines.garciaazkoaga@ehu.eus

Page web

Ana Aldekoa (Doctorant)

 

Hizkuntzalaritza eta Euskal Ikasketak Saila
Letren Fakultatea
Euskal Herriko Unibertsitatea (UPV/EHU)
E-mail: ana.aldekoa@ehu.eus

Page web

Mª Tania Barberán Recalde (Doctorant)


Dept. of Linguistics and Basque Studies
Faculty of Arts
University of the Basque Country (UPV/EHU)
E-mail: mariatania.barberan@ehu.eus

Page web

 

Leire Diaz de Gereñu


Departamento de Lingüística y Estudios Vascos
Facultad de Letras
Universidad del Pais Vasco (UPV/EHU)
Teléfono: +34 945 3146
E-mail: leire.diaz@ehu.eus

Page web

Iñaki García Fernández

 

Department of Social Psychology and Methodology of Behaviour Sciences
University of the Basque Country
E-mail: inakgarcia@gmail.com


 

Saioa Larraza

Euskal Herriko Unibertsitatea, UPV/EHU
Hizkuntza eta Literaturaren Didaktika Saila
Juan Ibañez San Domingo, 1
01006 Vitoria-Gasteiz
Telefonoa: +34 945 014204
E-mail: saioa.larraza@ehu.eus

Page web

Ibon Manterola


Departamento de Lingüística y Estudios Vascos
Facultad de Letras
Universidad del Pais Vasco
Teléfono: +34 94501 3646
E-mail: ibon.manterola@ehu.eus

Page web

Amaia Munarriz-Ibarrola


Dept. of Linguistics and Basque Studies
Faculty of Arts
University of the Basque Country UPV/EHU
Telephone: 34 94501 4390
E-mail: amaia.munarriz@ehu.eus

Page web

Isabel García del Real

 

Université Publique de Navarre (UPNA)
Département de Philologie et Didactique de la Langue
Campus de Arrosadía. Edificio Los Magnolios, bureau 22. 31006 Pamplona
Téléphone: +34 948 169506
E-mail: isabel.garciadelreal@unavarra.es

Page web

Maider Huarte

Jaione Ibarra

 

Departamento de Didáctica de la Lengua y la Literatura
Escuela Universitaria de Magisterio Begoñako Andra Mari
Teléfono: 94 424 22 ext. 541
E-mail: jibarra@bam.edu.es

Page web

Agurtzane Lauzirika


Irakasleen Unibertsitate Eskola (BAM)
Hizkuntza eta Literaturaren Didaktika Saila
Barrainkua, 2. 48009 Bilbao
Telefonoa: +34 94 424.22.42 (Ext.552)
E-mail: alauzirika@bam.edu.es

Page web

Roberto Mielgo


Escuela Universitaria de Magisterio Begoñako Andra Mari
Departamento de Didáctica de la Lengua y la Literatura
Barrainkua, 2. 48009 Bilbao
Teléfono: 94 424 22 42 ext. 542
E-mail: alauzirika@bam.edu.es

Page web

Ane Ortega

 

Departamento de Didáctica de la Lengua y la Literatura
Escuela Universitaria de Magisterio Begoñako Andra Mari
Phone: 94 43549 32
E-mail: aortega@bam.edu.es

Page web
 

Beñat Garaio (Doktoregaia)

Hizkuntzalaritza eta Euskal Ikasketak Saila
Letren Fakultatea
Euskal Herriko Unibertsitatea
Telefonoa: 655719416
E-mail: benat.garaio@gmail.com

Maite García (Doktoregaia)

Munduko Hizkuntza Ondarearen UNESCO Katedra

Zubiria Etxea - UPV/EHU. Agirre Lehendakariaren Etorbidea 81. E- 48015 Bilbo

Euskal Herriko Unibertsitatea

E-posta: maite.garciaru@ehu.eus

Contributeurs

Margareta Almgren

 

Cátedra Unesco del Patrimonio Lingüístico Mundial
University of the Basque Country
Phone +34 94 658 2740
E-mail: xamaoik@gmail.com

Page web

Andoni Barreña


Departamento de Lengua española
Facultad de Filología
Universidad de Salamanca
Telefonoa: (ext. 1779)
E-mail: andoni@usal.es

 

Jon Casenave

 

Maître de Conférences à l'Université de Bordeaux Montaigne (UBM)
Rattachement institutionnel : IKER, UBM, CNU section 73
Téléphone +33(0)5 59 57 42 10
E-mail: Jean.Casenave@u-bordeaux-montaigne.fr

Page web

Irantzu Epelde

Ingénieur de Recherche (CNRS, Francia)
E-mail: epelde@outlook.com

Beñat Garaio (Doctorant)


Hizkuntzalaritza eta Euskal Ikasketak Saila
Letren Fakultatea
Euskal Herriko Unibertsitatea
Telefonoa: 655719416
E-mail: benat.garaio@gmail.com

CV

Maite García (Doctorant)

Luis Mari Larringan


Departamento de Lingüística y Estudios Vascos
Facultad de Letras
Universidad del Pais Vasco
Teléfono +34 94501 4043
E-mail: luismaria.larringan@ehu.eus

Page web

Beñat Lascano

 

Paue eta Aturrialdeko Herrien Unibertsitatea (UPPA)
Euskal ikasketak
64250 Baiona
E-mail: benatlaxka@hotmail.fr

Page web

Argia Olçomendi (Doctorant)

Marie Pourquié

Josune Zabala (Doctorant)

Shanley Allen

Catedrática  U. Kaiserslautern (Alemania)
E-mail: allen@sowi.uni-kl.de

Ecaterina Bulea

 

Université de Genève
Chargée de cours et maître assistante
Téléphone : +4122 379 98 38 / Uni Pignon - bureau 212
E-mail: Ecaterina.Bulea@unige.ch

 

Antonia Coutinho


Universidade Nova de Lisboa
Facultade de Ciências Sociais e Humanas
Centro de Linguística da UNL - CLUNL
Profesor Associado
E-mail: acoutinho@fcsh.unl.pt

Page web

Roxane Gagnon

 

Université de Genève
Professeure HEP Vaud
Téléphone : +41 22 379 97 30 / Uni Pignon - bureau 505
E-mail: roxane.gagnon@hepl.ch

Page web

Tania Kupisch

Catedrática U.Konstanz (Alemania)
E-mail: tanja.kupisch@uni-konstanz.de

Silvia Martínez-Ferreiro

 

Department of Nordic Studies and Linguistics
Njalsgade 120, 2300 København S, Building: 22.3.45
Phone: +45 35 33 44 62
E-mail: vkw253@hum.ku.dk

Web Page

Virginia C. Mueller Gathercole


Professor
Director
Linguistics Program
Florida International University
E-mail: vmueller@fiu.edu

Web page

Mari Carmen Parafita Couto

Profesor U. Leiden (Holanda)
E-mail: maricarme@gmail.com

Rocío Pérez-Tattam

Profesor U. Swansee (Reino Unido)
E-mail: r.s.perez-tattam@swansea.ac.uk

Angeliek van Hout

Catedrática (U. Groningen)
E-mail: A.M.H.van.Hout@rug.nl