Taldekideak

Itziar Idiazabal


Hizkuntzalaritza eta Euskal Ikasketak Saila
Letren Fakultatea (UPV/EHU)
Unibertsitatearen Ibilbidea, 5.   01006 Vitoria/Gasteiz
Telefonoa +34 94501 3148
E-mail: itziar.idiazabal@ehu.eus

Web orria

Maria-José Ezeizabarrena


Hizkuntzalaritza eta Euskal Ikasketak Saila
Letren Fakultatea (UPV/EHU)
Unibertsitatearen Ibilbidea, 5.   01006 Vitoria/Gasteiz
Telefonoa +34 94501 3652
E-mail: mj.ezeizabarrena@ehu.eus

Web orria

Ines M. García Azkoaga


Euskal Herriko Unibertsitatea  (UPV/EHU)
Euskal Filologia saila
Jarduera Fisikoen eta Kirolaren Zientzien Fakultatea
Telefonoa: +34 94501 3535
E-mail: ines.garciaazkoaga@ehu.eus

Web orria

Gontzal Alday


Hizkuntzalaritza eta Euskal Ikasketak Saila
Letren Fakultatea (UPV/EHU)
Unibertsitatearen Ibilbidea, 5.   01006 Vitoria/Gasteiz
Telefonoa +34 94501 3645
E-mail: gontzal.alday@ehu.eus

Web orria

Ana Aldekoa (Doktorego aurreko ikertzailea)

 

Hizkuntzalaritza eta Euskal Ikasketak Saila
Letren Fakultatea (UPV/EHU)
Unibertsitatearen Ibilbidea, 5.   01006 Vitoria/Gasteiz
E-mail: ana.aldekoa@ehu.eus

Web orria

Mª Tania Barberán Recalde (Doktorego aurreko ikertzailea)

 

Hizkuntzalaritza eta Euskal Ikasketak Saila
Letren Fakultatea (UPV/EHU)
Unibertsitatearen Ibilbidea, 5.   01006 Vitoria/Gasteiz
E-posta: mariatania.barberan@ehu.eus

Web orria

Leire Diaz de Gereñu Lasaga


Hizkuntzalaritza eta Euskal Ikasketak Saila
Letren Fakultatea (UPV/EHU)
Unibertsitatearen Ibilbidea, 5.   01006 Vitoria/Gasteiz
Telefonoa: +34 94501 3146
E-mail: leire.diaz@ehu.eus

Web orria

Iñaki García Fernández

Gizarte Psikologia eta Portaeren Zientzien Metodologia Saila

Psikologia Fakultatea (UPV/EHU)

Tolosa Etorbidea, 70.  20018 Donostia

E-mail: inakgarcia@gmail.com

 

 

Maialen Iraola Azpiroz (Doktorego ondoko ikertzailea)

Hizkuntzalaritza eta Euskal Ikasketak Saila
Letren Fakultatea (UPV/EHU)
Unibertsitatearen Ibilbidea, 5.   01006 Vitoria/Gasteiz

E-mail: iraola.maialen@sowi.uni-kl.de

 

Saioa Larraza

Euskal Herriko Unibertsitatea ( UPV/EHU)
Hizkuntza eta Literaturaren Didaktika Saila
Juan Ibañez San Domingo, 1
01006 Vitoria-Gasteiz
Telefonoa: +34 945 014204
E-mail: saioa.larraza@ehu.eus

Web orria

Ibon Manterola


Hizkuntzalaritza eta Euskal Ikasketak Saila
Letren Fakultatea (UPV/EHU)
Unibertsitatearen Ibilbidea, 5.   01006 Vitoria/Gasteiz
Telefonoa: +34 94501 3646
E-mail: ibon.manterola@ehu.eus

Web orria

Amaia Munarriz-Ibarrola


Hizkuntzalaritza eta Euskal Ikasketak Saila
Letren Fakultatea
Euskal Herriko Unibertsitatea (UPV/EHU)
Telefonoa: +34 94501 4390
E-mail: amaia.munarriz@ehu.eus

Web orria

Marije Anakabe

Hizkuntza eta Literaturaren Didaktika Saila
Begoñako Andra Mari Irakasleen Unibertsitate Eskola
Telefonoa: 94 424 22

Isabel García del Real

 

Nafarroako Unibertsitate Publikoa (NUP)
Filologia eta Hizkuntzaren Didaktika Saila
Arrosadia Kanpusa. Los Magnolios eraikina, bulegoa 22. 31006 Iruña
Telefonoa: +34 948 169506
E-posta: isabel.garciadelreal@unavarra.es

Web orria

Maider Huarte

Hizkuntza eta Literaturaren Didaktika Saila
Begoñako Andra Mari Irakasleen Unibertsitate Eskola
Telefonoa: 94 424 22

Jaione Ibarra

 

Hizkuntza eta Literaturaren Didaktika Saila
Begoñako Andra Mari Irakasleen Unibertsitate Eskola
Telefonoa: 94 424 22 ext. 541
E-mail: jibarra@bam.edu.es

Web orria

Agurtzane Lauzirika


Irakasleen Unibertsitate Eskola (BAM)
Hizkuntza eta Literaturaren Didaktika Saila
Barrainkua, 2. 48009 Bilbao
Telefonoa: +34 94 424.22.42 (Luz.552)
E-mail: alauzirika@bam.edu.es

Web orria

Roberto Mielgo


Hizkuntza eta Literaturaren Didaktika Saila
Begoñako Andra Mari Irakasleen Unibertsitate Eskola
Barrainkua, 2. 48009 Bilbo

Telefonoa: 94 424 22 (Luz. 542)

E-mail: alauzirika@bam.edu.es

Web orria

Jone Ocerinjauregi


Hizkuntza eta Literaturaren Didaktika Saila
Begoñako Andra Mari Irakasleen Unibertsitate Eskola
Barrainkua, 2. 48009 Bilbo
E-mail: jozerinjauregi@bam.edu.es
Tel.: 94 424 22 42 (Luz. 901)

Web orria

Ane Ortega

Hizkuntza eta Literaturaren Didaktika Saila
Begoñako Andra Mari Irakasleen Unibertsitate Eskola
Barrainkua, 2. 48009 Bilbo.

Tel.: 94 424 22 42

Kolaboratzaileak

Margareta Almgren

 

Cátedra Unesco del Patrimonio Lingüístico Mundial
Euskal Herriko Unibertsitatea
Telefonoa +34 94 658 2740
E-mail: xamaoik@gmail.com

Web orria
 

Andoni Barreña


Departamento de Lengua española
Facultad de Filología
Universidad de Salamanca
Telefonoa: (ext. 1779)
E-mail: andoni@usal.es

 

Jon Casenave


Konferentzia Irakaslea Montaigne Bordele Unibertsitatean
IKER, Montaigne Bordele Unibertsitatea,73. saileko CNU
Telefonoa +33(0)5 59 57 42 10
E-mail: Jean.Casenave@u-bordeaux-montaigne.fr

Web orria

Irantzu Epelde

Ingénieur de Recherche (CNRS, Francia)
E-mail: epelde@outlook.com

Beñat Garaio (Doktorego aurreko ikertzailea)


Hizkuntzalaritza eta Euskal Ikasketak Saila
Letren Fakultatea
Euskal Herriko Unibertsitatea
Telefonoa: 655719416
E-mail: benat.garaio@gmail.com

CV

Maite García (Doktorego aurreko ikertzailea)

Luis Mari Larringan


Hizkuntzalaritza eta Euskal Ikasketak Saila
Letren Fakultatea
Euskal Herriko Unibertsitatea
Telefonoa +34 94501 4043
E-mail: luismaria.larringan@ehu.eus

Web orria

Beñat Lascano

 

Paue eta Aturrialdeko Herrien Unibertsitatea (UPPA)
Euskal ikasketak
64250 Baiona
E-mail: benatlaxka@hotmail.fr

Web orria

Argia Olçomendi (Doktorego aurreko ikertzailea)

Marie Pourquié

Josune Zabala (Doktorego aurreko ikertzailea)

Shanley Allen

Catedrática  U. Kaiserslautern (Alemania)
E-mail: allen@sowi.uni-kl.de

Ecaterina Bulea

 

Université de Genève
Chargée de cours et maître assistante
Téléphone : +4122 379 98 38 / Uni Pignon - bureau 212
E-mail: Ecaterina.Bulea@unige.ch

 

Antonia Coutinho


Universidade Nova de Lisboa
Facultade de Ciências Sociais e Humanas
Centro de Linguística da UNL - CLUNL
Profesor Associado
E-mail: acoutinho@fcsh.unl.pt

Web orria

Roxane Gagnon

 

Université de Genève
Professeure HEP Vaud
Téléphone : +41 22 379 97 30 / Uni Pignon - bureau 505
E-mail: roxane.gagnon@hepl.ch

Web orria

Tania Kupisch

Catedrática U.Konstanz (Alemania)
E-mail: tanja.kupisch@uni-konstanz.de

Silvia Martínez-Ferreiro

 

Department of Nordic Studies and Linguistics
Njalsgade 120, 2300 København S, Building: 22.3.45
Phone: +45 35 33 44 62
E-mail: vkw253@hum.ku.dk

Web Page

Virginia C. Mueller Gathercole


Professor
Director
Linguistics Program
Florida International University
E-mail: vmueller@fiu.edu

Web orria

Mari Carmen Parafita Couto

Profesor U. Leiden (Holanda)
E-mail: maricarme@gmail.com

Rocío Pérez-Tattam

Profesor U. Swansee (Reino Unido)
E-mail: r.s.perez-tattam@swansea.ac.uk

Angeliek van Hout

Catedrática (U. Groningen)
E-mail: A.M.H.van.Hout@rug.nl