Taldekideak

Itziar Idiazabal

Micaela Portilla Ikergunea

c/ Justo Vélez de Elorriaga, 1, 01006 Vitoria-Gasteiz

Euskal Herriko Unibertsitatea
E-mail: itziar.idiazabal@ehu.eus

Web orria

Maria-José Ezeizabarrena


Hizkuntzalaritza eta Euskal Ikasketak Saila
Letren Fakultatea (UPV/EHU)
Unibertsitatearen Ibilbidea, 5.   01006 Vitoria-Gasteiz
Telefonoa +34 94 501 36 52
E-mail: mj.ezeizabarrena@ehu.eus

Web orria

Ines M. García Azkoaga


Euskal Herriko Unibertsitatea (UPV/EHU)
Euskal Filologia saila
Jarduera Fisikoen eta Kirolaren Zientzien Fakultatea
Telefonoa: +34 94 501 35 35
E-mail: ines.garciaazkoaga@ehu.eus

Web orria

Ana Aldekoa (Doktoregaia)

Micaela Portilla Ikergunea

c/ Justo Vélez de Elorriaga, 1, 01006 Vitoria-Gasteiz

Euskal Herriko Unibertsitatea
E-mail: ana.aldekoa@ehu.eus

Web orria

Mª Tania Barberán Recalde

 

Ingeles eta Aleman Filologia eta Itzulpengintza eta Interpretazioa Saila
Letren Fakultatea (UPV/EHU)
Unibertsitatearen Ibilbidea, 5. 01006 Vitoria-Gasteiz
E-mail: mariatania.barberan@ehu.eus

Web orria

Leire Diaz de Gereñu Lasaga


Hizkuntzalaritza eta Euskal Ikasketak Saila
Letren Fakultatea (UPV/EHU)
Unibertsitatearen Ibilbidea, 5. 01006 Vitoria/Gasteiz
Telefonoa: +34 94501 3146
E-mail: leire.diaz@ehu.eus

Web orria

Iñaki García Fernández

Gizarte Psikologia eta Portaeren Zientzien Metodologia Saila

Psikologia Fakultatea (UPV/EHU)

Tolosa Etorbidea, 70. 20018 Donostia

E-mail: inakgarcia@gmail.com

 

 

Saioa Larraza

Euskal Herriko Unibertsitatea ( UPV/EHU)
Hizkuntza eta Literaturaren Didaktika Saila
Juan Ibañez San Domingo, 1
01006 Vitoria-Gasteiz
Telefonoa: +34 945 014204
E-mail: saioa.larraza@ehu.eus

Web orria

Ibon Manterola


Hizkuntzalaritza eta Euskal Ikasketak Saila
Letren Fakultatea (UPV/EHU)
Unibertsitatearen Ibilbidea, 5. 01006 Vitoria-Gasteiz
Telefonoa: +34 94501 3646
E-mail: ibon.manterola@ehu.eus

Web orria

Amaia Munarriz-Ibarrola


Hizkuntzalaritza eta Euskal Ikasketak Saila
Letren Fakultatea
Euskal Herriko Unibertsitatea (UPV/EHU)
Telefonoa: +34 94 501 43 90
E-mail: amaia.munarriz@ehu.eus

Web orria

Isabel García del Real

 

Nafarroako Unibertsitate Publikoa (NUP)
Filologia eta Hizkuntzaren Didaktika Saila
Arrosadia Kanpusa. Los Magnolios eraikina, bulegoa 22. 31006 Iruña
Telefonoa: 94 816 92 51
E-mail: isabel.garciadelreal@unavarra.es

Web orria

Maider Huarte

Hizkuntza eta Literaturaren Didaktika Saila
Begoñako Andra Mari Irakasleen Unibertsitate Eskola
Telefonoa: 94 424 22 42

E-mail: mhuarte@bam.edu.es

Jaione Ibarra

 

Hizkuntza eta Literaturaren Didaktika Saila
Begoñako Andra Mari Irakasleen Unibertsitate Eskola
Telefonoa: 94 424 22 42
E-mail: jibarra@bam.edu.es

Web orria

Agurtzane Lauzirika


Irakasleen Unibertsitate Eskola (BAM)
Hizkuntza eta Literaturaren Didaktika Saila
Barrainkua, 2. 48009 Bilbao
Telefonoa: +34 94 424 22 42
E-mail: alauzirika@bam.edu.es

Web orria

Roberto Mielgo


Hizkuntza eta Literaturaren Didaktika Saila
Begoñako Andra Mari Irakasleen Unibertsitate Eskola
Barrainkua, 2. 48009 Bilbo

Telefonoa: 94 424 22 42

E-mail: rmielgo@bam.edu.es

Web orria

Ane Ortega

Hizkuntza eta Literaturaren Didaktika Saila
Begoñako Andra Mari Irakasleen Unibertsitate Eskola
Barrainkua, 2. 48009 Bilbo.

Tel.: 94 424 22 42

E-mail: aortega@bam.edu.es

Beñat Garaio (Doktoregaia)

Micaela Portilla Ikergunea

c/ Justo Vélez de Elorriaga, 1, 01006 Vitoria-Gasteiz
Euskal Herriko Unibertsitatea
Telefonoa: 655719416
E-mail: benat.garaio@ehu.eus

web-gunea

Maite García (Doktoregaia)

Munduko Hizkuntza Ondarearen UNESCO Katedra

Zubiria Etxea - UPV/EHU. Agirre Lehendakariaren Etorbidea 81. E- 48015 Bilbo

Euskal Herriko Unibertsitatea

E-posta: maite.garciaru@ehu.eus     web-gunea

Aroa Murciano

Micaela Portilla Ikergunea

c/ Justo Vélez de Elorriaga, 1, 01006 Vitoria-Gasteiz
Euskal Herriko Unibertsitatea
Telefonoa: 945 01 32 46
E-mail: aroa.murciano@ehu.eus

web-gunea

Kolaboratzaileak

Margareta Almgren

Munduko Hizkuntza Ondarearen UNESCO Katedra

Euskal Herriko Unibertsitatea
Telefonoa +34 94 658 27 40
E-mail: xamaoik@gmail.com

Web orria
 

Andoni Barreña

Universidad de Salamanca
E-mail: barrena.andoni@gmail.com

 

Jon Casenave


Konferentzia Irakaslea Montaigne Bordele Unibertsitatean
IKER, Montaigne Bordele Unibertsitatea,73. saileko CNU
Telefonoa +33(0)5 59 57 42 10
E-mail: Jean.Casenave@u-bordeaux-montaigne.fr

Web orria

Luis Mari Larringan

Hizkuntzalaritza eta Euskal Ikasketak Saila
Euskal Herriko Unibertsitatea
E-mail: luismaria.larringan@ehu.eus

Web orria

Beñat Lascano

 

Paue eta Aturrialdeko Herrien Unibertsitatea (UPPA)
Euskal ikasketak
64250 Baiona
E-mail: benatlaxka@hotmail.fr

Web orria

Argia Olçomendi

UFR langues et civilisations
Département d'Etudes basques

Bureau 008 Ecole doctorale UMR 5478

IKER, Domaine universitaire,

F-33607 PESSAC Cedex

e-mail: argia.olcomendy@u-bordeaux-montaigne.fr

Marie Pourquié

Josune Zabala

Ecaterina Bulea

 

Université de Genève
Chargée de cours et maître assistante
Téléphone : +4122 379 98 38 / Uni Pignon - bureau 212
E-mail: Ecaterina.Bulea@unige.ch

 

Antonia Coutinho


Universidade Nova de Lisboa
Facultade de Ciências Sociais e Humanas
Centro de Linguística da UNL - CLUNL
Profesor Associado
E-mail: acoutinho@fcsh.unl.pt

Web orria

Roxane Gagnon

 

Université de Genève
Professeure HEP Vaud
Téléphone : +41 22 379 97 30 / Uni Pignon - bureau 505
E-mail: roxane.gagnon@hepl.ch

Web orria

Tania Kupisch

Catedrática U.Konstanz (Alemania)
E-mail: tanja.kupisch@uni-konstanz.de

Silvia Martínez-Ferreiro

 

Department of Nordic Studies and Linguistics
Njalsgade 120, 2300 København S, Building: 22.3.45
Phone: +45 35 33 44 62
E-mail: vkw253@hum.ku.dk

Web Page

Virginia C. Mueller Gathercole


Professor
Director
Linguistics Program
Florida International University
E-mail: vmueller@fiu.edu

Web orria

Mari Carmen Parafita Couto

Profesor U. Leiden (Holanda)
E-mail: maricarme@gmail.com

Rocío Pérez-Tattam

Profesor U. Swansee (Reino Unido)
E-mail: r.s.perez-tattam@swansea.ac.uk

Angeliek van Hout

Catedrática (U. Groningen)
E-mail: A.M.H.van.Hout@rug.nl